Gmina Goworowo

dziś jest: 24 lipca 2024
Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Szkolenie o przetwórstwie mleka – zapisz się!!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Zaścianek Mazowsza” zaprasza do udziału w szkoleniu pn. “Przetwórstwo mleka – produkcja serów”.

Zakres szkolenia będzie obejmował część teoretyczną i praktyczną. Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana produkcja kilku rodzajów serów z wykorzystaniem podpuszczki oraz szybkie przygotowanie potrawy serowej. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m. in. o kierunkach przetwórstwa mleka, produkcji serów podpuszczkowych w warunkach domowych.

Szkolenie odbędzie się 6 października 2023 roku w budynku Targowiska wiejskiego “Mój Rynek” w Czerwinie przy ulicy Wolności 18 od godz. 10:00 do 15:00.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy – wypełnij i prześlij.

Szkolenia są rezultatem współpracy Województwa Mazowieckiego, LGD “Zaścianek Mazowsza” oraz Gminy Czerwin przy współorganizacji szkoleń w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Kulinarnych oraz Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich. Są to działania prowadzone przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego od 2019 roku w formie akcji szkoleniowo-edukacyjnej i upowszechnieniowej, przybliżające społeczności Mazowsza wiedzę z zakresu produktu lokalnego i tradycyjnego, zagrodowej produkcji wyrobów w oparciu o surowce uzyskiwane we własnych gospodarstwach, dobrych praktyk mleczarskich, zielarskich, piekarniczych, przetwórstwa owoców i warzyw, łańcuchów dystrybucji żywności, w tym żywności regionalnej i tradycyjnej. Odbiorcami działań są mieszkańcy obszarów wiejskich, w tym rolnicy ekologiczni, rolnicy prowadzący działalność agroturystyczną, koła gospodyń wiejskich, kluby, stowarzyszenia, uczniowie szkół, pracownicy administracji publicznej, doradztwa rolniczego i inni zainteresowani tematem.

piątek, 22-09-2023, 16:19 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 244
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011