Gmina Goworowo

dziś jest: 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Tak wygląda wsparcie w Goworowie!

Jedną z ról samorządu jest wspieranie ruchu społecznego. Organizacje pozarządowe poprzez swoje inicjatywy także są wsparciem dla gminy, realizując potrzeby małych wspólnot. Tak też jest w naszej gminie Goworowo. Dzięki współpracy tych oto podmiotów w Goworowie zostanie utworzona bardzo dobrze wyposażona pracownia muzyczna. Nad zadaniem „Muzyczne miejsce integracji dla mieszkańców Goworowa” wspólnie pracowali Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Czyli widać tu pole współpracy ngo – samorząd. Pomysł zaakceptowany został przez Radę Gminy Goworowo uchwalając pożyczkę dla stowarzyszenia. Proces ten poparty został przez włodarza gminy – Piotra Kosiorka i skarbnik gminy – Annę Pietras, udzielając pożyczki na zakup nowoczesnego sprzętu nagłaśniającego i instrumentów. Kolejny samorząd – Województwo Mazowieckie zakwalifikował operację do realizacji w ramach PROW na lata 2014-2020, a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrefunduje ten zakup. Nie byłoby tej historii bez kolejnego podmiotu – Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”.  Odpowiadając na jego strategiczny program MILA, gmina Goworowo jako członek stowarzyszenia, w pełni korzysta z możliwości jakie płyną z funkcjonowania LGD.

Zobaczcie – ile w tym działaniu jest zaangażowanych instytucji i organizacji społecznych. Dzięki temu kwota 100 tys. zł zasili gminę Goworowo.

Mam nadzieję, że chętnie skorzystacie z oferty „Muzycznego miejsca integracji dla mieszkańców Goworowa”. Jak dobrze, że możemy na siebie liczyć!

Kolejne szczegóły wkrótce!

fot. Wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek oraz Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny – prezes Barbara Kuczyńska i skarbnik Agata Majk podpisali umowę pożyczki dla stowarzyszenia.

inf. A Majk
poniedziałek, 19-02-2024, 13:29 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 91
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011