Gmina Goworowo

dziś jest: 09 lutego 2023
Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Wycieczka do Warszawy

8 listopada 2011 r. 30 gimnazjalistów wyruszyło wraz z paniami Agnieszką Kosiorek i Joanną Gryczką do Warszawy.
Pierwszym punktem naszej wyprawy było CENTRUM NAUKI KOPERNIK znajdujące się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20.
Byliśmy tam aż 6 godzin,ale nie było mowy o nudzie. Centrum wyposażone jest w przeróżne mniej lub bardziej skomplikowane przedmioty i urządzenia, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się o otaczającym nas świecie. Wyjaśniały nam złożoność zjawisk i zachowań występujących w przyrodzie. Można było się świetnie bawić i wzbogacić swoją wiedzę  z wielu dziedzin.
Niesamowitym przeżyciem była lekcja laboratoryjna pod tytułem „Metalowy zawrót głowy”. Wykonywaliśmy doświadczenia w czteroosobowych grupach. Każdy z nas pracował w białych fartuchach, okularach i rękawicach ochronnych. Otrzymaliśmy dzienniki laboratoryjne i zgodnie z nimi pod bacznym okiem prowadzących lekcję łączyliśmy różne preparaty otrzymując w ten sposób np. srebro. Każdy z nas mógł pokryć tym srebrem bańkę choinkową i zabrać swoje dzieło na pamiątkę do domu.
Stwierdziliśmy jednogłośnie,że ucząc się poprzez doświadczenia, uczymy się najskuteczniej i najtrwalej.
Zaplanowane przejście przez centrum handlowe „Złote tarasy” pozwoliło nam poobcować z wielkomiejskim życiem,ale to tylko taki przerywnik w oczekiwaniu na spektakl pt. Szkoła Źon” Moliera. O godzinie 19 byliśmy już w Teatrze Polskim. Tam zaszczycił nas swoją obecnością pan dyrektor Jacek Dobrzyński. Główne role w spektaklu grali: Andrzej Seweryn i Anna Cieślak. Była to lekka komedia ciesząca ucho i oko. Dla wrażliwego młodego odbiorcy cenne przeżycie i doświadczenie.
Po godzinie 22 wyruszyliśmy w drogę do domu, do naszego coraz piękniejszego Goworowa.
Pragnę nadmienić,że organizatorem tej fantastycznej wyprawy była koleżanka Agnieszka Kosiorek.

Joanna Gryczka-pedagog szkolny

czwartek, 17-11-2011, 09:16 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 1664
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011