Gmina Goworowo

dziś jest: 04 grudnia 2021
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Wycieczka profilaktyczna

18 listopada uczniowie szkoły w Pasiekach pojechali na wycieczkę o charakterze profilaktycznym. Pierwszym punktem wydarzenia był spektakl w Teatrze Kamienica zatytułowany ,, Wszechmocni w sieci”.Było to przedstawienie zrealizowane z myślą o młodzieży. Sztuka poruszała bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazała konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy zaproponowali młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawili publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonili do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

Następnie udaliśmy się do PKOL na zajęcia ,,Fair play i Ty” . Lekcja wyjaśniła znaczenie pojęcia fair play, poprzez odwołanie do rzeczywistych zdarzeń, a także odkryła przed uczniami genezę zasady fair play, która sięga starożytności, nawiązuje do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich czy Williama Szekspira. Zajęcia przybliżyły sylwetki znakomitych polskich sportowców, a także zapoznały z postacią Pierre’a de Coubertin i jego ponadczasowym credo – „kwestią najważniejszą nie jest święcenie triumfu, lecz szlachetna walka”. Głównym zamysłem zajęć był pokazanie uczniom, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale także w codziennym życiu każdego człowieka. Zajęcia zawierały elementy dyskusji – uczniowie – na podstawie własnych doświadczeń oraz znanych im zdarzeń sportowych – mogli opowiedzieć czym dla nich jest czysta, uczciwa walka.

Kolejnym punktem programu było Centrum Rekreacyjno- Sportowe w Hangarze 646 – Parku Trampolin.
Profesjonalna obsługa wprowadziła nas w temat, pokazała film instruktażowy, a potem pod czujnym okiem instruktorów rozpoczęliśmy „Lekcję wf-u dla szkół.”
Najpierw była rozgrzewka… następnie próbowaliśmy swoich umiejętności w skokach na trampolinach, skokach przez przeszkody z odbicia. Trenowaliśmy także ewolucje lądując bezpiecznie w basenie z gąbkami.
Szaleństwo w parku trampolin zagwarantowało wyładowanie emocji, nabór pozytywnej energii oraz świetną zabawę. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni udali się jeszcze do Mc Donald’s na dobre jedzonko.

Wycieczka została w całości sfinansowana ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie.

Tekst, foto: M. Długołęcka

czwartek, 25-11-2021, 11:11 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 49
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011