Gmina Goworowo

dziś jest: 12 czerwca 2026
Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona
Wyjście edukacyjno-patriotyczne
       W dniu 30 października 2025 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasiekach wraz z wychowawcami udali się na wyjście edukacyjno-patriotyczne do Miejsca Pamięci Narodowej w Pasiekach oraz pomnika „Niepodległości i Chwały”. Celem było uczczenie pamięci poległych oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

       Podczas wizyty uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty. W ramach działań porządkowych zagrabili liście i uporządkowali teren . W ciszy i skupieniu oddali hołd poległym, poznając jednocześnie historię miejsca oraz znaczenie pamięci o przeszłości.

       Wyjście przebiegło w atmosferze zadumy i refleksji. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem, szacunkiem oraz odpowiedzialną postawą.

Tekst: A. Solmińska

Foto: J. Idzikowska

image_pdfPDFimage_printDrukuj
piątek, 31-10-2025, 11:59 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
 

Prawa autorskie © 2011 Urząd Gminy Goworowo. Wszelkie prawa zastrzeżone.