
W dniu 30 października 2025 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasiekach wraz z wychowawcami udali się na wyjście edukacyjno-patriotyczne do Miejsca Pamięci Narodowej w Pasiekach oraz pomnika „Niepodległości i Chwały”. Celem było uczczenie pamięci poległych oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Podczas wizyty uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty. W ramach działań porządkowych zagrabili liście i uporządkowali teren . W ciszy i skupieniu oddali hołd poległym, poznając jednocześnie historię miejsca oraz znaczenie pamięci o przeszłości.
Wyjście przebiegło w atmosferze zadumy i refleksji. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem, szacunkiem oraz odpowiedzialną postawą.
Tekst: A. Solmińska
Foto: J. Idzikowska



piątek, 31-10-2025, 11:59 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach






