Gmina Goworowo

dziś jest: 15 czerwca 2021
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Z wizytą w lesie

Korzystając z ładnej wiosennej pogody 20.05.2021r. w czwartek dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu w Brzeźnie. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las , jak on wygląda wiosną, oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Przewodnikiem naszej wyprawy był leśniczy Adam Staszczuk. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, poznawały też ekosystem łąki znajdującej się w pobliżu. Dzięki wycieczce poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały też odgłosów lasu.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla zwierząt i ludzi . Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wyprawa do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków . Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Opracowanie: Jolanta Romanowska

Organizator: Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec

środa, 09-06-2021, 07:55 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 23
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011