Gmina Goworowo

dziś jest: 17 września 2024
Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta
Organizacje pozarządowe
Zarządzenie
Do pobrania:
Załącznik do zarządzenia 39_2024

Uchwała Nr LXVIII/421/23 Rady Gminy Goworowo z dnia 28 listopada 2023r. w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Goworowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2024

do pobrania:

Uchwała_nr LXVIII/421/23

Twoja organizacja pozarządowa potrzebuje porady prawnej?

Twoja organizacja pozarządowa potrzebuje porady prawnej? Potrzebujesz konsultacji wniosku? Zastanawiasz się, jak rozliczyć projekt? Zgłoś się po bezpłatną poradę do Podlaskiego Centrum NGO! Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz osoby, które chcą je założyć, mogą otrzymać poradę w sprawach projektowych, prawnych i finansowych.

Z bezpłatnych porad skorzystać mogą organizacje pozarządowe z całej Polski, tj: Stowarzyszenia, Fundacje, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Sportowe, Parafie, Ochotnicze Straże Pożarne, Spółdzielnie Socjalne, Spółki Kapitałowe non-profit.

Podlaskie Centrum NGO to porady w zakresie prawidłowego sporządzania wniosków, rozliczania projektów, poszukiwania źródeł finansowania, a także prawnych zagadnień dotyczących organizacji pozarządowych. Centrum oferuje również kompleksową pomoc przy założeniu nowej organizacji pozarządowej. Na poradę można przyjść z dokumentami projektowymi, finansowymi albo organizacyjnymi i skonsultować je z ekspertem.

Konsultacja jest możliwa zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie – w formie mailowej i wideokonferencji. Na poradę można umówić się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej. Można zgłosić się zarówno na dyżur, jak też uzgodnić termin porady.

Podlaskie Centrum NGO to również wyjazdy szkoleniowe dla uczestników. Kilkudniowe wyjazdy plenerowe w towarzystwie uroków Podlasia są świetną okazją do nabycia wiedzy w przystępny sposób, a także integracji środowisk związanych z trzecim sektorem. Jak wyglądało szkolenie w roku ubiegłym, można zobaczyć pod tym LINKIEM.

Wszelkie niezbędne informacje o projekcie znajdują się na stronie: https://instytutsuwerennej.pl/podlaskie-centrum-ngo/. W celu uzyskania porady można się zgłosić poprzez formularz internetowy: https://instytutsuwerennej.pl/formularz-zgloszenie-do-projektu/ .

Zadanie „Pomoc dla nowych NGO. Budowa Federacji III sektora.” jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Zapraszamy do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2024 rok

Zaproponuj zmiany, zgłoś pomysł na nowe zadania!

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, zaprasza do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok (dalej zwanym „Programem współpracy”).

Propozycje do projektu Programu współpracy można składać od 10 do 25 lipca br.

Program współpracy to dokument programowy, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec sektora pozarządowego. To w nim znajdują się informacje o celach i formach współpracy, jak również o planowanych środkach finansowych na zlecanie zadań publicznych do realizacji przez organizacje pozarządowe. Program współpracy wskazuje również jakie zadania publiczne w danym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego określa jako priorytetowe.

Bądź aktywny, Twoje zdanie się liczy!

  • Punktem wyjścia do składania propozycji do projektu przyszłorocznego Programu współpracy jest program obowiązujący w 2023 roku. Jest on dostępny na stronie > Program współpracy – www.dialog.mazovia.pl.
  • Masz szansę na zgłoszenie propozycji nowych zadań publicznych. Dobrze uzasadnij potrzebę ich realizacji, tylko pamiętaj, że zaproponowane zadania muszą się mieścić w katalogu zadań samorządu województwa.
  • Możesz zgłosić uwagi do istniejących zapisów, jak też zaproponować zupełnie nowe.

Wypełnij i przekaż nam wypełniony Formularz zgłoszenia propozycji do 25 lipca br. na jeden z wymienionych sposobów:

Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa
z dopiskiem „Program współpracy 2024”

Jaki jest kolejny krok?

Na podstawie zgłoszonych propozycji przygotowany zostanie projekt Rocznego programu współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok, który następnie poddany zostanie konsultacjom społecznym. Konsultacje, zgodnie z harmonogramem prac nad Programem współpracy, zaplanowane są na miesiąc wrzesień br.

Dodatkowe informacje

W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biuro Dialogu
i Inicjatyw Społecznych, e-mail: dialog@mazovia.pl.

Formularz_Program_współpracy_2024-1

Konsultacje społeczne w nowej wersji LSR

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” (LGD) informuje, że nadal trwa partycypacyjny tj. z udziałem lokalnej społeczności proces budowania nowej lokalnej strategii rozwoju dla obszaru gmin: Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Rzekuń i Troszyn.
W związku z ubieganiem się o środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2021-2027 LGD zobowiązana jest opracować strategię rozwoju obszaru, na którym działa. Nowa Strategia będzie wyznaczać zakresy wsparcia, jakie beneficjenci będą mogli uzyskać za pośrednictwem LGD „Zaścianek Mazowsza”. Dlatego ważne jest, żeby jak najwięcej osób i podmiotów z obszaru LGD włączyło się w prace nad opracowaniem tego dokumentu. Budowanie strategii obejmuje m.in. definiowanie potrzeb i problemów obszaru, określenie celów i ustalenie ich hierarchii, poszukiwanie rozwiązań, stanowiących sposoby realizacji strategii, formułowanie wskaźników realizacji LSR, identyfikację grup docelowych strategii. Do chwili obecnej LGD przeprowadziła szereg spotkań konsultacyjnych, warsztatów, wywiadów, powołała Zespół ds. opracowania LSR, zebrała ankiety i fiszki projektowe oraz prowadzi punkt konsultacyjny.

Zebrane podczas spotkań z mieszkańcami materiały posłużyły do opracowania propozycji zapisów do nowej LSR. Sporządzone materiały do konsultacji oraz karty uwag znajdują się na stronie internetowej www.zascianekmazowsza.pl w zakładce „przygotowanie nowej strategii”. Zachęcamy do włączenia się w proces budowania strategii, zapoznania się z materiałami oraz składanie ewentualnych uwag do 29 maja 2023 roku.

 

 

Zarządzenie Wójta Gminy Goworowo w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Goworowo.

Zaproszenie do głosowania na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji

Zarządzenie Wójta Gminy Goworowo w sprawie powołania komisji konkursowej

Do pobrania:

Regulamin pracy Komisji Konkursowej

 

 

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w gminie Goworowo

Do pobrania:

Ogłoszenie

 

Informacja o naborze dla organizacji kandydujących do Komitetu Monitorującego programu Fundusze dla Mazowsza 2021-2027

Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego ogłasza nabór organizacji kandydujących do Komitetu Monitorującego programu Fundusze dla Mazowsza 2021-2027.

Nabór będzie przeprowadzony w terminie od 15 do 24 listopada 2022 r.

Do pobrania:

Ogłoszenie_Nabór organizacji pozarządowych_KM FEM21

uchwała nr 220_2022 MRDPP _ Ordynacja wyborcza_KM-1

Załącznik do uchwały_Ordynacja wyborcza do KM_FEM21

Kalendarz wyborczy-1

Formularz Zgłoszeniowy-1

Formularz Zgłoszeniowy-2

Badanie potrzeb cyfrowych społeczeństwa obywatelskiego

Dzień dobry!

Czy wiesz, że przepaść cyfrowa w Polsce może objawiać się na różne sposoby?

  • nawet co 5 obywatel może nie mieć dostępu do sieci? A na całym świecie ta przepaść cyfrowa może dosięgać nawet 5 miliardów osób.
  • 1 na 3 dzieci nie miało możliwości aktywnego udziału w lekcjach online w trakcie pandemii.
  • trudności w znalezieniu pracy online przez brak odpowiednich cyfrowych kompetencji, co przyczynia się do pogłębiania ubóstwa.

 

Fundacja TechSoup od ponad 13 lat wspiera społeczności obywatelskie i organizacje pozarządowe w rozwoju cyfrowym zapewniając im dostęp do nowoczesnych technologii i sprzętu.

Dlatego dołączyliśmy do globalnej inicjatywy organizacji Connect Hummanity, która przygotowała 20-minutową ankietę. Celem badania jest próba zidentyfikowania barier i potrzeb lokalnych społeczności, w dostępie do Internetu.

Wypełnij ankietę (link: https://bit.ly/AnkietaI__Internet)

Zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety oraz jeżeli macie taką możliwość – podzielenie się informacją o niej ze swoją pozarządową społecznością.

Udział w badaniu jest anonimowy, a wszystkie dane zostaną przedstawione zbiorczo. Więcej szczegółów na temat badania znajdziecie w naszym artykule.

Dziękuję za Waszą pomoc i poświęcony czas.

Dobrego dnia!

Magdalena Pieńkowska

Kierownik Programu TechSoup Polska

 

Roczny program współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi

Informuję o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok. Kolejne etapy procesu tworzenia Programu współpracy będą zgodnie z przyjętym harmonogramem z szerokim udziałem zainteresowanych organizacji pozarządowych.

Załączniki:

zaproszenie do współtworzenia Programu współpracy

formularz zgłoszenia propozycji do projektu

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w gminie Goworowo w 2022 r.

Do pobrania:

Załącznik do Zarządzenia Nr 36/2022

 


Webinarium dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych niosących pomoc żywnościową uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy

Federacja Polskich Banków Żywności organizuje w czwartek 7 kwietnia o godzinie 15.00 webinarium dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych niosących pomoc żywnościową uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy.
Podczas spotkania będziemy informować:
  1. Jak organizować zbiórki żywności,
  2. Skąd brać żywność dla uchodźców,
  3. Jak pomagać zgodnie z prawem,
  4. Jak dbać o bezpieczeństwo żywności.

Pomoc dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy staje się coraz większym wyzwaniem. Warto wziąć udział w naszym webinarze, ponieważ poprowadzą go doświadczone osoby, które zajmują się organizowaniem pomocy żywnościowej od lat i które wiedzą, jak robić to efektywnie i bezpiecznie.

Na webinar można zapisać się pod tym linkiem:
https://teams.microsoft.com/registration/kuBJZKAG6kaP_owlSlSHcQ,mgQCpaEdJUK-WfM9DOKweQ,R4rbvCcCD0qNfJ_r5PxzjQ,D6xHodBSqUio0B8pRRQMMg,OK9vUyKe6UKH2OSCU6sYrQ,s7P-9D0R00S_xlbWKqmY5g?mode=read&tenantId=6449e092-06a0-46ea-8ffe-8c254a548771
Webinarium odbędzie się w ramach projektu „Pola Aktywności”. Projekt „Pola Aktywności” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Pozdrawiam,

Michał Helwak

Specjalista ds. szkoleń i rozwoju

Tel.: +48 882 926 319

Federacja Polskich Banków Żywności
Al. Jerozolimskie 30/8, 00-024 Warszawa


7 edycja Konkursu „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej’ 2022”

Szanowni Państwo,

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłasza 7. edycję Konkursu „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej’ 2022” i rozpoczyna przyjmowanie oficjalnych aplikacji konkursowych.

Do konkursu można zgłaszać wyróżniające się w lokalnym środowisku podmioty ekonomii społecznej oraz osoby i instytucje z otoczenia ekonomii społecznej, wspierające oraz zaangażowane w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej na Mazowszu. Konkurs adresowany jest do wszystkich działających w obszarze ekonomii społecznej czyli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej, klubów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej, towarzystw wzajemnościowych i spółek non profit, zarejestrowanych i działających na terenie województwa mazowieckiego, a także do osób i instytucji z otoczenia ekonomii społecznej (JST, PUP, NGO, biznes itp.).

W tegorocznej edycji, kandydatów do wyróżnień można zgłaszać w następujących kategoriach konkursowych:

  • Rozwój
  • Reintegracja
  • Odpowiedzialność
  • Osobowość
  • Odkrycie
  • Super Marka

Po raz pierwszy w historii, najlepszy podmiot wybrany z grona nagrodzonych Marką w poprzednich edycjach konkursu – poza wyróżnieniem – otrzyma również nagrodę pieniężną. Szczegóły w Regulaminie konkursu na stronie: https://mcps.com.pl/ekonomia-spoleczna/wydarzenia/7-edycja-konkursu-mazowiecka-marka-ekonomii-spolecznej-2022/

Zapraszamy do udziału!

 

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego

 


Do pobrania:

Program współpracy Gminy Goworowo z organizacjami pozarządowymi

uchwała Nr …./21 Rady Gminy Goworowo z dnia…… 2021 r.

uwagi do projektu


Informacja od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie-Program współpracy 2022r.

 

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizacje zadań publicznych w 2021 r


Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w gminie Goworowo w 2021 r.

Do pobrania:

załącznik do zarządzenia Nr 51/2021


Konkurs „Równać Szanse – Małe Granty”

Szanowni Państwo!

15 kwietnia  ogłosiliśmy  konkurs „Równać Szanse – Małe Granty” –  to szansa dla bibliotek, domów kultury i lokalnych organizacji pozarządowych na dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na pięciomiesięczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców.

Wnioski  można składać do 1 czerwca br. do godziny 12.00, na projekty realizowane pomiędzy 1 września 2021 a 31 stycznia 2022 roku.

Prosimy o pomoc w dotarciu z informacją o konkursie „Równać Szanse – Małe Granty” do wszystkich, którzy mogą być zainteresowani udziałem.

Do aplikowania w konkursie uprawnione są instytucje i organizacje z miejscowości do 20 000 mieszkańców:

  • organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;
  • powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne;
  • Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji prowadzonej przez starostów.

Konkurs ogłoszony został w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Fundację Civis Polonus.

Na stronie rownacszanse.pl znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące konkursu.

Poniżej link do materiałów informacyjnych o programie Równać Szanse .

https://drive.google.com/drive/folders/1hHNu0-6KLi0N_WMLobyx4l3Gnmdq8CdM?usp=sharing

Z góry dziękujemy za wszelkie formy promocji konkursu. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: rownacszanse@civispolonus.org.pl lub telefonicznie:  609 458 344

Do pobrania:

projekt Programu współpracy Gminy Goworowo z organizacjami pozarządowymi


Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz dziewiąty ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienie prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu
w Warszawie, w ramach realizacji zadań własnych województwa.

Wolontariat to idea, z którą łączą się ważne wartości, takie jak altruizm, empatia, solidarność. Doskonale wiedzą o tym wolontariusze – ludzie, którzy z potrzeby serca angażują się w niesienie pomocy potrzebującym, biednym, chorym oraz w szeroko pojętą pracę na rzecz różnych środowisk, instytucji i organizacji działających w wielu obszarach życia społecznego. Warto zatem promować tego typu postawy poprzez realne wsparcie konkursu.

Co warte podkreślenia, rozwój wolontariatu na Mazowszu jest jednym z zadań wskazanych do realizacji
w Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 r., a Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu wprost przyczynia się do popularyzowania podejmowania aktywności wolontariackiej. Organizacja konkursu we współpracy
z wieloma partnerami jest ponadto przejawem społecznej odpowiedzialności Urzędu oraz przykładem dobrej praktyki wskazywanej zarówno przez urząd marszałkowski, jak Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

W imieniu Pana Marszałka uprzejmie proszę Państwa o włączenie się w promocję konkursu. Szczególnie wdzięczna będę za rozpowszechnienie informacji wśród szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto / gmina / powiat, a w których często działają szkolone koła wolontariatu.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że regulamin konkursu oraz plakat dostępne są na stronie internetowej
pod adresem: http://www.dialog.mazovia.pl/wolontariat

Z wyrazami szacunku
Tamara Borkowska
Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego
ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi


Zarządzenie Nr 61/2019 Wójta Gminy Goworowo

w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku, dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Do pobrania:

Zarządzenie Nr 61

załącznik do Zarządzenia Nr 61/2019

oświadczenie członka komisji konkursowej

Zarządzenie Nr 61/2019 Wójta Gminy Goworowo

w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku, dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Do pobrania:

Zarządzenie Nr 61

załącznik do Zarządzenia Nr 612019

oświadczenie członka komisji konkursowej

Zarządzenie Nr 61/2019 Wójta Gminy Goworowo

w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku, dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Do pobrania:

Zarządzenie Nr 61

załącznik do Zarządzenia Nr 612019

oświadczenie członka komisji konkursowej

Projekt programu współpracy Gminy Goworowo z organizacjami pozarządowym

 

 

 

ZARZĄDZENIE NR 37/2018

WÓJTA GMINY GOWOROWO 

z dnia 07 czerwca 2018 roku

w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku z zakresu wypoczynek dzieci i młodzieży oraz kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

do pobrania:

zarządzenie NR 37/2018

 

 

ZARZĄDZENIE NR 36/2018

WÓJTA GMINY GOWOROWO

z dnia 05 czerwca 2018 roku

w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku, dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

do pobrania:

Zarządzenie Nr 36-2018 w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych na realizacje zadań publicznych.

 

 

 

Zarządzenie Nr 29/2018

Wójta Gminy Goworowo

Z dnia 08 maja 2018 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w gminie Goworowo w 2018 roku

Zarządzenie Nr 29-2018

 

 

Witamy na stronie zawierającej informacje związne z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie Gminy Goworowo.

Do pobrania projet uchwały: Program współpracy Gminy Goworowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017.

poniedziałek, 28-11-2016 | autor: Piotr Jakacki U.G. Goworowo
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011