
Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury artykułu, który pojawił się niedawno na portalu Praca.pl, i który powinien w szczególności zainteresować osoby z zespołem Aspergera, które są i chcą być aktywne zawodowo
Artykuł pt ‘Osoba z zespołem Aspergera – jakie ma szanse na rynku pracy w Polsce?’ ma na celu pokazanie, że posiadanie w zespole osób z zespołem Aspergera, to bardzo często jest bardzo duża wartość dla firmy. Takie osoby mają wyjątkową zdolność do myślenia analitycznego i skupiania się na szczegółach, co jest bardzo pomocne w rozwiązywaniu wielu problemów z jakimi na co dzień musi się mierzyć wiele firm w Polsce.
Osoby z zespołem Aspergera idealnie sprawdzą się na takich stanowiskach jak analityk danych, statystyka, specjalisty ds. finansowych, specjalisty ds. ryzyka gospodarczego i wielu innych, wystarczy im dać szansę i skupić się na tym ile dobrego mogą do firmy wnieść, proszę spojrzeć:
Z artykułu, między innymi, dowiemy się:
- Osoba z zespołem Aspergera – w jakich zawodach się sprawdzi?
- Czy osobie z zespołem Aspergera trudno znaleźć zatrudnienie?
- Czy trzeba informować pracodawcę, że ma się zespół Aspergera?
Zapraszamy do lektury!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami projektu badawczego „Perspektywy wdrożenia innowacji społecznych i technologicznych Przemysłu Przyszłości dedykowanych wsparciu zatrudnienia osób niepełnosprawnych w polskich przedsiębiorstwach przetwórstwa przemysłowego” zrealizowanego w 2024 roku przez Politechnikę Białostocką (Wydział Inżynierii i Zarządzania) oraz Fundację Platforma Przemysłu Przeszłości (a następnie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości).
Pismo dotyczące nowelizacji ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych oraz przypomnienia o obowiązku naliczania, pobierania i przekazywania wpłat na rzecz funduszy promocji produktów rolno-spożywczych.
Do pobrania:
Pismo nr WAR.WRR.7040.2603.2025.SK dot. funduszy promocji produktów rolno-spożywczych
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce uprzejmie informuje, iż w dzienniku urzędowym województwa mazowieckiego zostało opublikowane Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 18 kwietnia 2025 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie woj. mazowieckiego (Dz. U. poz. 4174).
Według rozporządzenia, NA TERENIE POWIATU OSTROŁĘCKIEGO:
- nakazuje się utrzymywanie drobiu w zamknięciu;
- zakazuje się czasowego organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków;
- zakazuje się utrzymywania kaczek i gęsi razem z innymi gatunkami drobiu.
Do pobrania:












