Zawiadamiam, że w dniu 11 maja 2026 r. o godz. 1000 w Sali Nr 16 Urzędu Gminy Goworowo odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.
Porządek posiedzenia:
- Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
- Przyjęcie protokołu Nr XVI/26 z posiedzenia komisji.
- Przyjęcie protokołu z wyjazdowej komisji kontroli Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance.
- Analiza sprawozdania z wykonania dochodów i wydatków budżetu Gminy Goworowo za 2025 r. oraz ocena realizacji budżetu Gminy za 2025 r.
- Wypracowanie stanowiska w sprawie absolutorium – sporządzenie wniosku.
- Sprawy bieżące. Przewodniczący Komisji Janusz Żebrowski

Wójt Gminy Goworowo zaprasza do złożenia ofert cenowych na wykonanie zadania pn.: „Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych, położonych na terenie gminy Goworowo” w ramach projektu pn. „Mazowsze bez smogu”.
Do pobrania:
Załącznik nr 1 formularz ofertowy Audyt

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza inwestorów indywidualnych na webinarium „Nadzór KNF nad rynkiem funduszy inwestycyjnych – informacje ważne dla inwestora” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR.
Webinarium odbędzie się 28 maja 2026 roku (10:00-15:30).
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce informuje o obowiązku rejestracji (zgłoszenia) zakładów utrzymujących zwierzęta kopytne lub o aktualizacji danych zakładów utrzymujących zwierzęta kopytne celem nadania WNI
(Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny) w związku z wejściem w życie z dniem 18 marca 2026r. ustawy z dnia 21 listopada 2025 r. o zdrowiu zwierząt (Dz.U. z 2025 r. poz. 1795)
Obowiązkiem objęte są wszystkie zakłady (gospodarstwa) utrzymujące bydło, świnie, kozy, owce, konie i inne.
Wnioski należy składać do 18 czerwca 2026r.
Więcej informacji na stronie:
https://www.piw.ostroleka.pl/index.php/9-uncategorised/178-informacja-o-obowiazku-rejestracji
Z ogromną radością informujemy, że trwają zapisy dzieci do
Żłobka Samorządowego w Goworowie – Filii w Damiętach.
To miejsce tworzone z myślą o najmłodszych – pełne troski, ciepła i bezpieczeństwa. Już od września 2026 roku placówka otworzy swoje drzwi dla dzieci od 1. roku życia, oferując im przyjazną przestrzeń do rozwoju, zabawy i pierwszych ważnych doświadczeń poza domem.

Wiemy, jak wiele pytań i emocji towarzyszy tej decyzji. Dlatego Dyrektor Żłobka Samorządowego w Goworowie pani Magdalena Szczepankowska pozostaje do Państwa dyspozycji – chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości – telefonicznie 504 732 207 lub mailowo kontakt@zlobek.goworowo.pl
Zapraszamy do kontaktu i dołączenia do naszej małej społeczności.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do osób z niepełnosprawnością i ich bliskich o ostrożność wobec ofert płatnej pomocy w uzyskaniu świadczenia wspierającego. Wniosek o to świadczenie można złożyć bezpłatnie. Pracownicy ZUS pomagają go wypełnić i złożyć zarówno w placówkach, jak i przez infolinię.
Do ZUS-u docierają sygnały od klientów, którzy otrzymują propozycje odpłatnego załatwienia świadczenia. Przedstawiciele niektórych kancelarii odwiedzają w domach osoby z niepełnosprawnością. Często są to osoby starsze, które nie zawsze dokładnie zapoznają się z treścią podpisywanych dokumentów. Zdarza się, że dopiero później dowiadują się o wysokich opłatach zapisanych w umowie.










