W związku z przerwą w dostawie energii elektrycznej w Goworowie, przy ulicach Kościuszki, Szkolnej i Przechodniej w godzinach 08.00-14.00, we środę, 20 marca 2013 r., Urząd Gminy w Goworowie będzie pracował z ograniczeniami.
Za utrudnienia przepraszamy.
14 marca 2013 roku w Komedzie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom” w których udział wzięli zwycięscy w eliminacjach gminnych. W eliminacjach powiatowych uczniowie z naszej gminy zajęli następujące miejsca:
w grupie szkół podstawowych:
- IV miejsce – Karol Sarnecki Szkoła Podstawowa w Pasiekach
- V miejsce – Natalia Ciechowicz Szkoła Podstawowa w Pasiekach
w grupie gimnazjalnej
- IV Miejsca ex aequo zajęli Monika Kukulska i Paweł Dudziec Zespół Szkół Nr 1 w Goworowie
Rozstrzygnięty został również Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Zapobiegamy Pożarom” w którym prace naszych uczniów zajęły pierwsze miejsca na szczeblu powiatu w następujących grupach wiekowych kwalifikując się do etapu wojewódzkiego.
Grupa II
- I miejsce – Daniel Podolak Szkoła Podstawowa w Pasiekach
Grupa IV
- I miejsce – Katarzyna Brzezińska Zespół Szkół Nr 1 w Goworowie
Grupa V
- I miejsce – Kamila Radecka Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu.
Dziękujemy również opiekunom grup konkursowych Dorocie Kwiatkowskiej, Elżbiecie Kuczyńskiej, Mariuszowi Fidelis, Jarosławowi Karpińskiemu i Januszowi Frydryk za przygotowanie i opiekę nad uczniami podczas przeprowadzonych eliminacji konkursowych.
[slideshow id=88]
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.
„Mój przyjaciel bałwanek”. Do konkursu przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Goworowie klas „O”. Dnia 15 marca 2013 roku zebrała się komisja konkursowa w składzie: Krystyna Reluga, Renata Dawidowska, Stanisława Lendziszewska, Janina Zięba, Dorota Dumała i Ewelina Pędzich. Oceniano przede wszystkim pomysłowość oraz wykonanie. Po obejrzeniu prac komisja postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom nagrody.
[slideshow id=87]
Zawiadamiam, że na dzień 27 marca 2013 r. zwołałam XXXIII Sesję Rady Gminy Goworowo. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Goworowo o godz. 10.00.
Porządek sesji:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Rozpatrzenie ewentualnych wniosków dotyczących zmian w porządku obrad.
3. Informacja Wójta Gminy o pracy Urzędu w okresie międzysesyjnym.
4. Przyjęcie protokołu z XXXI i XXXII Sesji Rady Gminy.
5. Wybór herbu Gminy Goworowo
– dyskusja
– głosowanie
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Goworowo na lata 2013-2021,
b) zmian w budżecie Gminy Goworowo na 2013 r.,
c) wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości stawki tej opłaty,
d) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Zarządem Powiatu w Ostrołęce w sprawie utrzymania dróg powiatowych,
e) przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Goworowo” w 2013 r.,
f) przyjęcie Planu Odnowy miejscowości Brzeźno,
g) przyjęcie Planu Odnowy miejscowości Pasieki
7. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w
okresie międzysesyjnym.
8. Interpelacje, wnioski i zapytania.
9. Sprawy różne.
10. Zakończenie obrad sesji.
Przewodnicząca Rady
Karolina Łazicka
Organizatorem Konkursu jest Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie. Konkurs przebiega we współorganizacji m.in. jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na roli oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.
Do udziału w Konkursie zapraszamy osoby pełnoletnie prowadzące działalność rolniczą. Konkurs przebiega w 2 etapach (Placówki Terenowej KRUS i wojewódzkim). Uczestnik ma za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu zasad BHP podczas pracy w rolnictwie. Laureat I miejsca etapu PT KRUS reprezentować będzie swoją Placówkę Terenową w Konkursie na etapie wojewódzkim.
Aby wziąć udział w Konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w Placówkach Terenowych KRUS.
Termin zgłoszeń upływa 10 maja b.r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie. Na laureatów czekają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów.
Regulamin konkursu [POBIERZ]
Karta zgłoszeniowa [POBIERZ]
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce zaprasza chętne osoby do udziału w szkoleniach nt:
1. „Podatek VAT w rolnictwie”
Omówiony zostanie również temat „Czynniki decydujące o wykorzystaniu potencjału plonotwórczego kukurydzy”
Szkolenie odbędzie się 21 marca 2013 o godz. 10.00
w sali Urzędu Gminy Goworowo.
2. „Programy rolnośrodowiskowe” – przedstawione zostaną możliwości uzyskania dodatkowych płatności do otrzymywanych płatności bezpośrednich.
Szkolenie odbędzie się 4 kwietnia 2013 o godz. 10.00
w sali Urzędu Gminy w Goworowie.
Prowadzone są również zapisy na udział
w szkoleniu chemizacyjnym.
Zapisy prowadzone w dniach dyżurów w poniedziałek i czwartek w godzinach
8.00-14.00 w GOKSiR w Goworowie lub pod numerem 297600369
– osoba do kontaktu: Iwona Białobrzeska
Warsztaty wielkanocne, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie 12 marca 2013 roku, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zdobienie wielkanocnych jajek dostarcza nam wiele radości. Rzeczywiście każde nasze jajko to niespodzianka, ponieważ jest niepowtarzalne, wyjątkowe, a często jest też prezentem dla kogoś bliskiego. Zdobiąc nasze jajeczka puściliśmy wodze fantazji. Pomogła nam w tym pani Czesława Lewandowska twórczyni ludowa, pasjonatka robótek ręcznych, autorka pięknych ozdób świątecznych, ale przede wszystkim wielu wspaniałych pomysłów. Nic więc dziwnego, że tego dnia każdy zaniósł do domu pięknie zdobione jajko i dużo satysfakcji.
Na zaproszenie radnej gminy Agaty Majk i rady sołeckiej wsi Kruszewo z okazji Dnia Kobiet przybyły panie z okręgu Jawory – Kruszewo. Program artystyczny „O kobietach, dla kobiet” w wykonaniu młodych artystów panie nagrodziły gromkimi brawami. Podziękowały za koncert skrzypcowy zagrany przez Zosię Pons, pokaz karate w wykonaniu dziewczynek Pauliny Gołębiowskiej i Alicja Kuśmierczyk. Poetycko o kobietach recytowali Konrad Gołębiowski, Jakub Zięba i Jarosław Godlewski. Dodatkowe atrakcje marcowego święta to podarunki dla kobiet w postaci kwiatów, karnetów na usługi fryzjerskie, kosmetyki. Aby jeszcze bardziej podkreślić swą urodę, panie mogły poddać się zabiegom upiększającym w wykonaniu Sylwii Wilczewskiej. Stylizowane zdjęcie to prezent od radnej dla pani, która w tym dniu zechciała się sfotografować. Słodkości na spotkanie upiekły panie: Mariola, Elżbieta, Katarzyna i Justyna, zaś pani sołtys zapewniła gorące napoje w ten jeszcze zimowy dzień.
Podarunki dla kobiet zawdzięczamy lokalnym darczyńcom – Państwu Hannie i Zdzisławowi Dzbęńskim (kwiaciarnia), Agnieszce i Jackowi Marczakom (drogeria Inter Wiki), Ewie Krawczak (salon fryzjerski) i firmie Bandi Cosmetics za co serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów kobiecego spotkania – Radna gminy Agata Majk. Życzenia dla kobiet od samorządu gminy Goworowo w tym dniu złożyła pani wójt Małgorzata Kulesza, a artystom gratulowała świetnego występu.
tekst i foto Agata Majk
[nggallery id=85]
Z okazji ich święta, uczniowie pracowni muzycznej i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie podarowali wiązankę piosenek, kwiaty i rajstopy. O jeszcze bardziej radośniejszą atmosferę spotkania zadbał błyskotliwy konferansjer znany w społeczności lokalnej jako „człowiek orkiestra” – Zdzisław Dzbęński. Podczas kobiecego święta można było dużo się dowiedzieć wyłącznie o zaletach płci pięknej i jakie potrafią być kobiety, szczególnie w relacjach damsko – męskich.
![]()
DZIEŃ KOBIET coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku.
Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”.










