Gmina Goworowo

dziś jest: 19 maja 2022
Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

sobota, 16-04-2022, 08:58 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 81
Kunin – życzenia Wielkanocne

piątek, 15-04-2022, 10:01 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 103
Życzenia Pasieki

piątek, 15-04-2022, 09:38 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 71
Wielkanocne przygotowania do świąt na szlacheckim zaścianku
W sobotę, 9 kwietnia,Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie wraz z lokalnymi organizacjami zorganizował warsztaty wielkanocne w ramach programu „Polskie tradycje doroczne”.
W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance, w którym edukujemy, bawimy i twórczo spędzamy czas, tak właśnie wypełniona był ten dzień.
Wikariusz parafii Goworowo ks. Wojciech Kurek oprócz życzeń świątecznych, został poproszony o komentarz do przeczytanej opowieści wielkanocnej. Jej puenta wg autora Paulo Coelho brzmiała: „Jak to zwykle bywa z marzeniami, wypełniły się sny trzech libańskich cedrów, ale nie tak, jak same drzewa to sobie wyobrażały.” Żeby z pełną świadomością przeżyć czas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiejnocy, członkinie Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny przypomniały o symbolice tradycji wielkanocnych.
Czas na zajęcia manualne! Pani Iwona Kuśmierczyk instruowała, jak powinna wyglądać tradycyjna palma charakterystyczna dla kultury szlacheckiej. Członkinie z kół gospodyń wiejskich z Lipianki i Żabina zadbały o dekoracje eko i na słodko. Panie z Ukrainy uszyły kolorowe koguciki.
O polskich tradycjach wielkanocnych na szlachcie można będzie przeczytać w najnowszym wydaniu biuletynu „W dolinie Orza”. Zajrzyjcie na stronę Gminy Goworowo – tam będzie wersja elektroniczna lub poszukajcie w wersji papierowej.
Dziękujemy lokalnym organizacjom za włączenie się w przygotowania i organizację warsztatów.
opr. Agata M.GOKSiR w Goworowie

poniedziałek, 11-04-2022, 12:35 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 106
Warsztaty wielkanocne w Lipiance.

 

Zapraszamy na twórcze przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zostawcie na chwilę trzepanie dywanów i mycie okien :).
Złapcie za rękę koleżankę, sąsiada, babcię … i razem z nami spędźcie ten dzień.
Dzieciaki! Mamy dla Was małe wyzwanie – w naszym ogrodzie ukryliśmy niespodzianki!! Trzeba będzie je odnaleźć!
Do zobaczenia w sobotę, 9 kwietnia (sobota) w Lipiance, w godz. 10 – 13.
Poznajcie współorganizatorów programu:
> KGW „Pierożanki” z Żabina – razem z nimi udekorujecie babeczki, baranki,
> Iwona Kuśmierczyk – mistrzyni w wykonywaniu tradycyjnych palm,
> KGW „Nie ma lipy” z Lipianki –  eko dekoracja,
> GOKSiR – przeczyta opowieść wielkanocną i zadba o stoisko papierowe dla najmłodszych,
> Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny – przypomni o symbolice tradycji wielkanocnych i przeprowadzi konkurs wiedzy.
A kto będzie Gościem specjalnym? Dowiecie się w sobotę.

Warsztaty wielkanocne realizowane są w ramach programu GOKSiR w Goworowie „Polskie tradycje doroczne”.

czwartek, 07-04-2022, 13:37 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 113
Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca uczniowie naszej szkoły, zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej huczne powitanie. Imprezę, jak to jest już tradycją naszej szkoły, przygotował Samorząd Uczniowski szkoły w Pasiekach.

środa, 23-03-2022, 10:40 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 132
Konkurs wiosenny

Dnia 21 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Pasiekach nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Wiosna”. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych. Na konkurs wpłynęło 21 prac plastycznych. Prace wykonane zostały rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów i jury, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Jury w składzie: pani Elżbieta Kuczyńska, pani Ewelina Zych oraz pani Anna Ruszczyk wyłoniło 9 prac.

środa, 23-03-2022, 10:37 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 112
Kunin – Ogólnopolski Dzień Matematyki

Ogólnopolski Dzień Matematyki został zapoczątkowany 12 marca 2014 roku. Dzień ten został ustanowiony po to, aby pokazać uczniom różne ciekawe sposoby na poznanie matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony nauki i udowodnić, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

14 marca 2022r. klasa IV Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie świętowała Dzień Matematyki wykonując zadania interaktywne.

wtorek, 15-03-2022, 12:03 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 145
Kunin – Escape room – atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy

Uczniowie klasy 6 na zdalnych lekcjach biologii w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie pogłębiali wiadomości o stawonogach i mięczakach za pomocą ciekawej formy escape room czyli pokoju zagadek.
Na podstawie interaktywnej mapy stworzonej w aplikacji genial.ly synchronizowanej z zasobami m.in. Learning apps, Wordwall czy Quizizz uczniowie wykonywali różne zagadki.
Za każde poprawnie wykonane zadanie, uczniowie zdobywali odpowiednią sekwencję znaków, dzięki której mogli otworzyć skrzynię skarbów.

wtorek, 15-03-2022, 11:59 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 122
Kunin – POMAGAMY UKRAINIE

Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie aktywnie włączył się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. W budynku szkoły od 28 lutego do 4 marca 2022r. trwała zbiórka żywności długoterminowej, środków higienicznych i medycznych, które zostaną przekazane potrzebującym. 2 marca 2022r. wolontariusze przed Urzędem Gminy w Goworowie zbierali artykuły pierwszej potrzeby. Akcja spotkała się z wielkim odzewem. Chętnie włączyli się w nią KGW Goworowo, OSP Kunin, NSZZ „Solidarność” Organizacja Międzyzakładowa nr 1568 z Ostrołęki, p. Mirosław Spinek z Dzbądzka, który pomógł przy zbiórce oraz udostępnił samochód dostawczy, okoliczni mieszkańcy, którzy z niepokojem obserwują sytuację na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i wsparcie.

wtorek, 15-03-2022, 11:55 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 140
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011