Gmina Goworowo

dziś jest: 01 sierpnia 2021
Imieniny: Justyna, Nadii, Piotra
WAKACYJNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Lipiec to miesiąc w którym w naszym przedszkolu odbywa się dyżur wakacyjny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Goworowo. Dzieci spędzają czas uczestnicząc w zajęciach tematycznych oraz wielu zabawach które sprawiają wiele radości i jednocześnie pomagają zintegrować grupę.

16 lipca w naszym  przedszkolu odbył się też Festiwal Piosenki Przedszkolnej z inicjatywy pani Jolanty Romanowskiej, który skierowany był do wszystkich naszych przedszkolaków. Głównym celem tego wydarzenia było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzanie u najmłodszych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Również dzięki wspólnym występom dzieci mogły się lepiej poznać i zaprzyjaźnić.
W konkursie wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób. Dzieci otrzymały zasłużone brawa, oraz drobne nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi!

Organizator i opracowanie: Jolanta Romanowska

Zdjęcia Anna Brejnak

poniedziałek, 26-07-2021, 08:12 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 27
Potańcówka w Lipiance

Przygotuj się na potańcówkę w Lipiance!

W jaki sposób?

Wystarczy wziąć udział w warsztatach tańców tradycyjnych, które poprowadzi tancerz, etnolog i antropolog kultury Piotr Zgorzelski.

Kiedy można do nas wpaść, żeby przypomnieć sobie jak wirować w tańcu?

16 lipca – piątek – godz. 16 – 20

17 lipca – sobota – godz. 17 – 20

… a od godz. 20 do północy potańcówka pod gwiazdami!

Gdzie jest ta najlepsza impreza sezonu letniego?

Zapraszamy Was do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance!

Na warsztaty i potańcówkę wstęp jest bezpłatny. Ale prosimy o zgłaszanie udziału w warsztatach, zadzwoń do GOKSiR w Goworowie 29 76 15 246.

Zaprezentują się także lokalne organizacje społeczne, chwaląc się swym rękodziełem, pasjami, przysmakami kulinarnymi. Dla dzieci bezpłatne atrakcje – zjeżdżalnia, gry.

Do miłego zobaczenia!

Spotkać się z Wami chcą: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”

 

Zadanie realizowane w ramach projektu „Mazowieckie prezentacje kulturalne – Lipianka 2021” współfinansowane przez Powiat Ostrołęcki i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

wtorek, 13-07-2021, 13:12 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 251
Harmonogram dyżurów animatora na Orliku – lipiec 2021 r.

Harmonogram dyżurów animatora na Orliku – lipiec 2021 r.

Rezerwacje na Orliku – lipiec 2021 r.

piątek, 02-07-2021, 09:09 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 70
Zakończenie Roku Szkolnego w oddziałach przedszkolnych

 

W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku 2020/21 w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B w Pasiekach
Część oficjalną rozpoczął Dyrektor Pan Adam Grabowski, który przywitał zebranych gości i  podziękował wszystkim rodzicom za współpracę, za życzliwość, za działania wspierające pracę szkoły. Następnie swoimi zdolnościami popisywały się przedszkolaki. Były wiersze, piosenki oraz tańce.
Po występach przyszedł czas na rozdanie dyplomów i książek, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczył Pan dyrektor z wychowawcami.
Był to niezwykły dzień pełen radości i wielu miłych wrażeń. Pozostanie na długo w pamięci wszystkich wychowanków. Życzymy aby każdy dzień wakacji był miłą i bezpieczną przygodą.
Tekst : M. Gałązka
Zdjęcia: P. Szewczyk
poniedziałek, 28-06-2021, 09:08 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 56
Wyjazd intergracyjny

,, Jeszcze tydzień, jeszcze drugi –
skończy się nauka
i w zielonych wrotach lata
kukułka zakuka”
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Na zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pasiekach została zorganizowana wycieczka integracyjna dla najmłodszej grupy wiekowej.
21 czerwca w poniedziałek grupa 0a, 0b oraz klasa 1 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Leśnej Zagrody w Janopolu. Podróż wywołała w dzieciach dużo pozytywnych emocji. Już sam przejazd autokarem był dużą atrakcją. Na miejscu przywitali ich bardzo sympatyczni właściciele . Dzień rozpoczął się od zapoznania z miejscem, zabawy na placu zabaw. Ogromną atrakcją okazała się kuchnia błotna, gdzie dzieci zamieniły się w kucharzy i kelnerów. Zabawa przyniosła wiele radości. Następnie każde dziecko otrzymało watę cukrową. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na jazdę konną. Dzieci wyczekiwały jej od momentu przyjazdu. Kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne : przeciąganie liny, taniec z krzesłami. Nie zabrakło też muzyki. Dzieci chętnie śpiewały i tańczyły do swoich ulubionych utworów.  Następnie uczniowie  mogli pogłaskać owieczkę, poobserwować króliki, kozy, barany, konie. Właścicielka Leśnej Zagrody chętnie udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące zwierząt. Po skończonej zabawie przyszedł czas na poczęstunek – uczniowie otrzymali kiełbasę z grilla. Na zakończenie grupa przedszkolna pożegnała właścicieli oraz zwierzęta śpiewając im ulubioną piosenkę. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale uśmiech przez cały czas nie schodził im z twarzy.

czwartek, 24-06-2021, 10:24 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 70
Kunin – Dzień Dziecka

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Tego dnia szczególną uwagę poświęcamy sprawom dzieci, to one są najważniejsze.

Wychowankowie grup przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie spędzili Dzień Dziecka bardzo aktywnie. Na dobry początek nauczyciele zorganizowali gry i zabawy reintegracyjne w klasach, z powodu trwającej pandemii nie mogliśmy świętować wspólnie z całą społecznością szkolną. Na nowo poznawaliśmy swoich najbliższych kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki. Wszystkim uczniom dopisywały humory, śmiech roznosił się po całym budynku szkoły.

Następnie, w niewielkich grupach, uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na ognisko. Wspólnie spędzony czas, żywe rozmowy, zabawy na świeżym powietrzu sprzyjały odbudowywaniu relacji po trudnych miesiącach zdalnej nauki. Pomimo różnych niedogodności Dzień Dziecka 2021r. uważamy za dzień wesoły, ciekawy i bardzo udany.

Tekst: S. Kopania

Zdjęcia: S. Kopania, A, Kanclerz

poniedziałek, 21-06-2021, 10:36 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 65
Szkolny Konkurs Językowo – Plastyczny

W maju został zorganizowany konkurs promujący jeden ze sposobów uczenia się nowych słówek poprzez ich zobrazowanie. Konkurs polegał na zobrazowaniu znaczenia słowa z języka angielskiego z wykorzystaniem ciekawej techniki plastycznej.  Wybór słowa w języku angielskim był dowolny. Uczniowie przygotowali wiele estetycznych, pomysłowych i wykorzystujących różne materiały i techniki plastyczne prac.

 

 

 

Laureaci konkursu:

I  miejsce- Zuzanna Owczarek – klasa II

II miejsce- Dawid Jagodziński- klasa  I

III miejsce- Nikola Kowalska-  klasa I

Wyróżnienie otrzymali:

Wojciech Zęgota- klasa I

Kacper Dąbrowski – klasa III

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Tekst i foto: Ewelina Zych

 

piątek, 18-06-2021, 09:35 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 62
Wycieczka integracyjna

Dnia 10 czerwca 2021 roku uczniowie kl. II i VII Szkoły Podstawowej w Pasiekach pod opieką Pani Agnieszki Solmińskiej i Pani Elżbiety Kuczyńskiej udali się na wycieczkę do miejscowości Kaczka. Celem wyjścia były zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.

Podczas pobytu na placu uczniowie chętnie korzystali ze sprzętu rekreacyjno-sportowego. Młodsi bawili się na huśtawkach i trampolinie, a starsi korzystali z urządzeń do ćwiczeń wysiłkowych. Były również spacery i rozmowy w grupach.

Następnie chłopcy z kl. VII rozpalili ognisko, gdzie uczniowie mogli upiec sobie kiełbaski. Wszyscy zjedli je z ogromnym apetytem.

Na wycieczce było wesoło i przyjemnie, tym bardziej, że dopisała piękna, słoneczna pogoda. Pomimo lekkiego zmęczenia uczniowie i nauczyciele wrócili zadowoleni do szkoły. Wycieczka była udana, dostarczyła nam wielu ciekawych wrażeń.

 

Tekst: A. Solmińska

Foto: E. Kuczyńska

 

piątek, 18-06-2021, 09:28 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 62
DZIEŃ DZIECKA 2021 c.d.

To był dzień  pełen wrażeń. Rano16 czerwca  2021 r. przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie piosenki religijnej, a po południu  odwiedził nas długo wyczekiwany gość, który w ramach wcześniej zaplanowanych atrakcji z okazji „Dnia Dziecka”, nie mógł nas odwiedzić z powodów zdrowotnych. Uwielbiany przez  wszystkie dzieci Pan Sprężynka ze Studia Artystyczno-Edukacyjnego „Bąbel Ziombel” dostarczył naszym dzieciom dużo śmiechu i pozytywnych emocji towarzyszących podczas zabaw przy muzyce i pokazu sztuczek magicznych. Wszystkie dzieci poza dobrą zabawą  na pożegnanie z naszym gościem otrzymały słodycze, balony oraz kolorowe fryzury. Pełne dobrego humoru, zmęczone , ale szczęśliwe przedszkolaki już dziś czekają na kolejne spotkanie z Panem Sprężynką.

Organizator i opracowanie : Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak

 

czwartek, 17-06-2021, 15:31 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 59
Udział przedszkolaków w XXV Przeglądzie Piosenki Religijnej w Goworowie

16 czerwca 2021 dzieci z grupy „Muchomorki” i z grupy „Skrzaty” i  wzięły udział w XXV Przeglądzie Piosenki Religijnej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. Dzieci przygotowywały się już od miesiąca pod czujnym okiem wychowawczyń Barbary Ostrowskiej i Jolanty Romanowskiej. Wystąpiły w kategorii zespoły z piosenkami  pt. „Weź mnie na ręce”  i „Mama Królowa” zespołu Arka Noego. Przedszkolaki zdobyły serce publiczności, a także jury. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę za występ w postaci baniek mydlanych, mazaków i lizaków, a także pamiątkowy dyplom dla każdej grupy przedszkolnej.  Dzieci wróciły bardzo podekscytowane i zadowolone z występu. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za pięknie wykonanie utworów, a rodzicom za utrwalanie piosenek również w domu. To już po raz kolejny przedszkolaki z naszej placówki biorą udział w przeglądzie organizowanym przez GOKSiR w Goworowie.

Opracowanie: Barbara Ostrowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

czwartek, 17-06-2021, 15:26 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 61
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011