Gmina Goworowo

dziś jest: 12 sierpnia 2022
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Organizacja przywozów i odwozów w dniach 21-23 czerwca 2022 r. oraz 24 czerwca 2022 r. (zakończenie roku)

Harmonogram przywozów i odwozów w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie w dn. 21-23.06.2022 r. oraz 24.06.2022 r.

poniedziałek, 20-06-2022, 13:18 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 100
Poznaj nowe rozwiązania dla Ciebie, dla Twojej gminy!

 

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz współtworzyć własny system energetyczny?

Czy wiesz jak jeszcze bardziej zminimalizować problem śmieci?

Porozmawiamy też o technologiach informacyjno – komunikacyjnych.

O tym wszystkim możesz dowiedzieć się podczas spotkania, 23 czerwca 2022 r. o godz. 14:00 w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Informacje przedstawią pracownicy Fundacji AgriNatura i Społecznego Instytutu Ekologicznego.

W spotkaniu może wziąć udział każdy, jest bezpłatne… i BARDZO WAŻNE!!

Szczegółowe zagadnienia:

wtorek, 14-06-2022, 14:38 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 192
Kunin – Gminny konkurs czytelniczo-plastyczny „Znam wybrane utwory Marii Konopnickiej”

W maju 2022r. mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej. Została ona uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022.
Zainspirowani tym faktem 19 maja przeprowadziliśmy w naszej szkole gminny konkurs czytelniczo-plastyczny, którego motywem przewodnim stała się twórczość wybitnej poetki i nowelistki.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas III-IV wszystkich szkół z terenu gminy Goworowo. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości wybranych utworów Marii Konopnickiej oraz barwnie ilustrowali fragment wiersza „Stefek Burczymucha”. Poziom wykonanych prac literacko-plastycznych mile zaskoczył komisję konkursową, która postanowiła przyznać następujące nagrody:
I miejsce
Łucja N. – SP Goworowo
II miejsce
Maja P. – SP Kunin
Nikola R. – SP Kunin
III miejsce
Aleksandra S. – SP Pasieki
Zuzanna G. – SP Szczawin
Zofia K. – SP Goworowo
wyróżnienia
Julia B. – SP Pasieki
Julia R. – SP Goworowo
Wiktoria K. – SP Goworowo

Atrakcyjne nagrody książkowe dla laureatów zostały ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Konkurs zorganizowały: B. Sotomska, A. Miłek, J. Łojek we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Goworowie, Filia w Kuninie – B. Kwiecińską. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: J. Łojek
Foto: A. Kowalczyk, I. Pazik

 

piątek, 10-06-2022, 14:19 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 142
Kunin – Przedszkolaki z wizytą w aptece

„Gdy na jakiś ból narzekasz
I gdy w domu był już lekarz,
Do apteki by się szło!
Patrzysz: wszędzie marmur, szkło,
A za szkłem równiutko stoi
Mnóstwo różnych szklanych słoi,
Puszek z dziesięć czy piętnaście,
A w nich leki, proszki, maście.
Jest więc olej rycynowy,
Są pigułki na ból głowy…”

Przedszkolaki z przedszkola przy Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie poznały specyfikę pracy farmaceuty. Zwiedziły główne pomieszczenie apteki dostępne dla klientów oraz pomieszczenia magazynowe, w których przechowywane są zapasy leków. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można w niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Dzieci miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Dowiedziały się również, że możemy leki zamówić oraz płacić kartą płatniczą. Dzięki takiej wizycie przedszkolaki wiedzą, co można w aptece kupić, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie.

tekst, zdjęcia: Anna Kowalczyk

piątek, 10-06-2022, 11:51 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 140
Miesiąc Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej w Kuninie

„Spektrum autyzmu jest długie i szerokie, i wszyscy się na nim znajdujemy.
Kiedy się w to uwierzy, łatwo zobaczyć, ile mamy ze sobą wspólnego.”
Lisa Genova

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem oraz ich najbliższych.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. Musimy sobie uświadomić, że nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.
5 kwietnia Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie włączyła się w akcję na znak solidarności z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Aby wyrazić jedność z takimi osobami uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.

Niebieski to kolor, który symbolizuje nadzieję, niewinność, głębię. Chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić innych na potrzeby dzieci z autyzmem, a im samym przekazać pozytywną energię.
Tego dnia dużo rozmawialiśmy i bawiliśmy się wspólnie, bliżej poznaliśmy tematykę związaną z autyzmem, oglądaliśmy filmy edukacyjne i tworzyliśmy prace plastyczne.
Podczas zajęć nie zabrakło również ćwiczeń sensorycznych, które pozwoliły dzieciom choć na chwilę wejść w rolę osoby z zaburzeniami autystycznymi. Uczniowie mieli możliwość zawinięcia innych w koc, bawiąc się w smarowanie i zawijanie naleśnika. Nie zabrakło również magicznego worka, z którego dzieci losowały przedmioty i z zawiązanymi oczami odgadywały jego nazwę. Zabawa miała uświadomić dzieciom, że autyści potrzebują dużo silniejszych bodźców sensorycznych.
Kolejnym ćwiczeniem było wykorzystanie rękawic kuchennych. Uczniowie odszukiwali i wyjmowali w nich korale i orzechy ukryte w pojemnikach z makaronem. Później rozwieszali i przypinali skarpety spinaczami do prania. Udowodniło to uczniom, że osoby ze spektrum autyzmu często mają zaburzone czucie głębokie.
Kulminacyjnym punktem tego dnia było wyjście na szkolne boisko gdzie wypuściliśmy kolorowe balony. W ten sposób daliśmy znak światu, że akceptujemy, rozumiemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.
Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
Emocje towarzyszące wychowankom zostały uwiecznione na fotografiach.
Koordynatorami działań byli nauczyciele wspomagający oraz wychowawcy klas.

tekst: Sylwia Zięba

zdjęcia: Sylwia Kopania

piątek, 10-06-2022, 11:22 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 141
Spotkanie z panem prof. Mariuszem Jędrzejko w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie

 

fot. https://www.gosc.pl/

Drodzy Rodzice, Szanowani Państwo,

w ostatnim czasie nasiliły się problemy wychowawcze z częścią naszych uczniów będące skutkiem ich niewłaściwych zachowań na portalach społecznościowych, nadużywaniem smartfonów w szkole oraz podejmowaniem przez nich zachowań ryzykownych. Mając na uwadze dobro naszych uczniów,
a waszych dzieci, konieczne jest podjęcie działań profilaktycznych. Ich powodzenie jest warunkowane naszą współpracą oraz jednolitym stanowiskiem.

Serdecznie zapraszam Rodziców do szkoły w dniu 7 czerwca 2022 roku na krótkie 60 minutowe spotkanie z Dyrekcją Szkoły oraz zaproszonym przez nas ekspertem uzależnień panem prof. Mariuszem Jędrzejko.

Chcę Państwa zapewnić o wysokiej wartości tego spotkania oraz jego praktycznym wymiarze. Otrzymacie Państwo najnowszą i wiarygodną wiedzę o tym, jak technologie cyfrowe wpływają na rozwój dzieci i jak mogą ten rozwój zaburzać; jak wzmacniać dzieci w trudnych etapach rozwoju oraz obniżać ich poziom szkodliwych emocji; dlaczego dzieci nie mogą spożywać napojów energetyzujących oraz jakie zagrożenia narkotykowe pojawiły się ostatnio w naszym regionie.

Spotykamy się w stołówce szkolnej o godz. 17.00.

Po spotkaniu Pan Profesor zostanie w szkole na 2-godzinne bezpłatne konsultacje dla rodziców.

Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
mgr Barbara Marianna Grabowska

wtorek, 31-05-2022, 13:46 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 191
Podziękowanie

W imieniu organizatorów, dyrekcji i całej społeczności szkolnej, składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich Rodziców i przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie za liczne i czynne uczestnictwo, wsparcie oraz pomoc w przeprowadzeniu I Zdrowego Dnia Rodziny w naszej szkole. Szczególnie serdecznie dziękujemy również paniom z kół gospodyń wiejskich w Szczawinie, Goworowie i Brzeźnie za przepyszne i zdrowe soki i słodkości. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie za udostępnienie profesjonalnego urządzenia do popcornu, Panu Marcinowi Kalickiemu za zabawę z bańkami mydlanymi, schronisku Canis w Kruszewie za możliwość zapoznania się z bardzo przyjaznymi czworonogami. Kochanym Rodzicom dziękujemy, że zadbali o to, aby nasze dzieciaki nie były głodne, a Pani Ewelinie Sadowskiej za cierpliwość i ogromne zaangażowanie w profesjonalne upiększanie malowaniem małych buziaków. Dziękujemy również księdzu proboszczowi Stanisławowi Siemionowi za udzielenie dyspensy i wyrozumiałość okazaną młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Kochani, z wielką radością patrzyliśmy na gwarne korytarze naszej szkoły, uśmiechnięte twarze dzieciaków i rodziców, szczególnie po tak długim czasie odizolowania. Jesteśmy szczęśliwi, bo Wasza obecność w miejscu, które jest drugim domem naszych pociech, świadczy o tym, że jesteście obecni w każdym momencie, zależy Wam na dobrej współpracy ze szkołą oraz troszczycie się o dobre wychowanie dzieci. Przy tym również, dajecie im bardzo dobry przykład. Pamiętajmy, dzieci są wyśmienitymi obserwatorami i zwykle nie robią tego, co im mówimy. One robią to, co my robimy.
Raz jeszcze serdecznie wszystkim dziękujemy i prosimy o Waszą obecność w życiu szkoły, bo tylko w ten sposób możemy wspólnie zadbać o dobre wychowanie i edukację naszych dzieci.
Zapraszamy również do wspólnej modlitwy podczas mszy świętej zamówionej od dyrekcji i grona pedagogicznego w intencji dzieci z naszej szkoły i ich rodziców, która odbędzie się dnia 12 czerwca o godz. 9.00.

Podpisano
Dyrekcja i Społeczność
Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
w Goworowie

wtorek, 31-05-2022, 13:31 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 159
Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

sobota, 16-04-2022, 08:58 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 205
Kunin – życzenia Wielkanocne

piątek, 15-04-2022, 10:01 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 303
Życzenia Pasieki

piątek, 15-04-2022, 09:38 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 242
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011