Gmina Goworowo

dziś jest: 16 maja 2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 13.05.2021 r. w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Polscy Dzieciom”. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Gałązka i p. Iwona Pskiet. Współorganizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, którego przedstawicielem była Pani Katarzyna Sobotka. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III i przystąpiło do niego 30 uczniów.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Polskich Poetów oraz odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów, szerzenie zamiłowania do poezji i kształtowanie wrażliwości na piękno słowa.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami.

piątek, 14-05-2021, 11:36 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 30
Wizyty studyjne dla sektora społecznego – rekrutacja

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” (LGD) informuje, że do dnia 24 maja 2021 roku prowadzi rekrutację uczestników projektu KOMPETENCJE SPOŁECZNE – I.

Zakres Projektu obejmuje realizację BEZPŁATNYCH, TRZYDNIOWYCH WYJAZDÓW STUDYJNYCH POŁĄCZONYCH Z WARSZTATAMI DRAMOWYMI I PROJEKTOWYMI, które stanowią ofertę edukacyjną skierowaną do 40 przedstawicieli organizacji i grup z sektora społecznego z obszaru LGD (gminy: Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Rzewnie, Troszyn).

Organizator zapewnia:

wtorek, 11-05-2021, 15:13 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 32
LAURKA DLA STRAŻAKA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka przypadającego 4 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie zorganizowała gminny konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zgodnie z regulaminem uczestnicy konkursu mieli wykonać grupową pracę plastyczną. Z naszego przedszkola zgłoszono dwa oddziały przedszkolne.

Grupa 3-latków – „Muchomorki” przygotowała laurkę pod czujnym okiem wychowawcy grupy pani Jolanty Romanowskiej. Grupa starszaków 4-5-latków „Skrzaty” pracę wykonała wspólnie z panią dyrektor Wiesławą Wasilewską.

W piątek 30 kwietnia 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Yury konkursu przyznało ex aequo pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom.

Laurki wraz z życzeniami i podziękowaniami za trud i poświęcenie strażaków zostały przekazane na ręce druhów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce oraz jednostkom OSP działających na terenie Gminy Goworowo.

Laurka 4-5-latków trafiła do PSP w Ostrołęce, a laurka 3-latków do OSP w Goworowie.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

piątek, 07-05-2021, 12:14 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 28
Maj – szczególny miesiąc

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majowe” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Ich szczególnym znakiem jest to, że odprawiane są one każdego dnia, gdy w przedwieczornej porze uspakaja się pęd całodziennej bieganiny, a ludzkie serce tak bardzo potrzebujące wytchnienia i odpoczynku powierza swe sprawy najlepszej z Matek. Nabożeństwo Majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym. To możliwość zawierzenia Jej całej swojej życiowej codzienności, jej troski i problemów. Wystarczy tylko przyjść… jak do swojej Mamy.

piątek, 30-04-2021, 17:54 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 52
Święta majowe

Wiecie dlaczego te dni są takie ważne dla Polaków?

1 maja

To Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto zostało wprowadzone w 1889 roku, na znak upamiętnienia strajków dotyczących wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Wydarzenie to miało miejsce w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, w 1886 roku. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w 1890 roku, a od 1950 roku jest to święto państwowe, wolne od pracy. W tym dniu organizowane są pochody pierwszomajowe, na które uczęszczają całe rodziny. W tym czasie należy podkreślić i zwrócić uwagę na pracę, która wykonywana jest przez ludzi.

2 maja

W tym dniu świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Został wprowadzony w 2004 roku. Z tej okazji organizowane są różnorodne manifestacje patriotyczne.

3 maja

Jest to polskie święto państwowe, które obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten został wprowadzony na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Konstytucja była uchwalona przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja. Święto to ustanowiono w 1919 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i obchodzone było do 1946 roku. W 1951 roku święto zostało zniesione, a przywrócono je dopiero ustawą w 1990 roku.

piątek, 30-04-2021, 17:18 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 47
Spotkanie teatralne online

 

Od kilku lat w naszym przedszkolu w celu przybliżenia dzieciom sztuki teatralnej organizowane były spotkania z objazdowymi grupami teatralnymi. Obecna sytuacja pandemiczna odebrała nie tylko możliwość zapraszania artystów do naszej placówki, ale   w dużej mierze odebrała wielu aktorom możliwość pracy.  Postanowiliśmy wspólnie z rodzicami wesprzeć branże teatralną i  skorzystaliśmy z przygotowanej oferty online. Dzieci 30.04.2021 r. obejrzały przedstawienie teatralne pt. ” Pokaz magii  i iluzji z gościem Chase z Psiego Patrolu”

Szybko okazało się,  że nasze przedszkolaki nauczone doświadczeniem  wcześniejszych spotkań  z grupami teatralnymi bardzo ucieszyły się z tej formy spotkania. Ulubiony bohater Chase z  bajki „Psi Patrol” wywołał ogromną  radość,  uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie.

Już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec

piątek, 30-04-2021, 13:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 42
GÓRA GROSZA 2020

Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami już po raz ósmy  zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. W naszym przedszkolu zbiórkę zorganizowano od  20 października  2020 r.  do 31 marca  2021r.

Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego.

Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci z uśmiechem na twarzy przynosiły zebrane worki groszy. W ramach akcji udział wzięło 10  rodzin. Wynik był imponujący.

Zebrano 223,72 zł. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowanie w formie symbolicznych dyplomów. Wzorem lat ubiegłych, trójka dzieci które przekazały największą górę grosza  otrzymały skromne nagrody zorganizowane przez panią dyrektor. Najwyższa kwota przekazana przez uczestników zbiórki to  84,76 zł. Taką kwotę przekazał Franek B. Drugą co do wielkości kwotę przekazał Bartek Ś, a na trzecią Daria W.

Cieszymy się, że Rodzice i nasze przedszkolaki potrafią dzielić się z innymi i nie jest im obojętny los osieroconych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie  i udział   w akcji.                                                                                                                                                                                                   Nauczyciele i opiekun akcji dyr. Wiesława Wasilewska

piątek, 30-04-2021, 13:07 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 37
Eko apel!

Często słyszymy, że drzewa pięknie kwitną, ale nie mają dużo owoców – wynika to z faktu, że z roku na rok ubywa zapylaczy. Poniekąd jesteśmy sami sobie winni, gdyż nie zapewniamy im wystarczających warunków, zrobiliśmy się wygodni i nastawieni na zysk. Piękne wiejskie ogrody, gdzie królowała bioróżnorodność gatunkowa kwiatów i ziół została zastąpiona ładnie wykoszoną trawą i obsadzona tujami, wycinane są duże stare drzewa, m.in. lipy, klony, coraz mniej mamy przydrożnych kwiatów tj. maki ,chabry, rumianki, które dawały pożytek pszczołom i owadom zapylającym. NIE TĘDY DROGA!

Oto prawidłowe rozwiązania:

  • Siejmy kwiaty, zioła, łąki kwietne!
  • Sadźmy krzewy miododajne, rośliny wieloletnie, które kwitną systematycznie, aby zapewnić ciągły pożytek owadom!
  • Przygotuj poidełko – do naczynia z wodą włóż  kamień, drobne patyczki, aby pszczoła mogła wygodnie osiąść i nie zamoczyć skrzydełek!
  • Zabiegi chemizacyjne wykonujcie wyłącznie późnym wieczorem!
  • Rozmawiajmy z bliskimi i przyjaciółmi. Uświadamiajmy ich, jak ważne dla środowiska są pszczoły i ich praca. Zachęcajmy do przyłączania się do różnych akcji!

Te rośliny warto posiać:

piątek, 30-04-2021, 12:29 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 72
Bezpłatna pomoc z angielskiego! Zapraszamy już od 04.05.2021

Uczniowie!!!!

Mamy dla Was propozycję – pomoc w nauce języka angielskiego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w odrobieniu lekcji albo chcesz skonsultować zadaną pracę domową, możesz zgłosić się do GOKSiR w Goworowie.
W każdy wtorek  czekać tu będzie nauczycielka z SP w Goworowie P. Lidia Nowak.
Zabierz ze sobą swoją książkę i zeszyt lub prześlij zadanie do konsultacji na adres lidianowak3@gmail.com
Czekamy na Was w GOKSiR.
Obowiązują zapisy, tel. 297615246
Zajęcia są bezpłatne.
piątek, 30-04-2021, 10:39 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 126
Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „najwyższa zdawalność w powiecie WYKWALIFIKOWANA WYKWALIFIKOWANA KADRA SZKOŁA z TRADYCJAMI SINCE 1957 Zespól Szkól Powiatowych ZSP bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B praktyki zawodowe u najlepszych pracodawców praktyki zagranicze .. பDI 202/2022 Goworowie ATMOSFERA OFERTA EDUKACYJNA DOŁĄCZ DO NAS 5-letnie technikum handlowe 4-letnie technikum agrobiznesu wwW f 4-letnie liceum ogólnokształcące zspgoworowo.pl 3-letnia szkoła branżowa stopnia 761 40 11”

poniedziałek, 26-04-2021, 16:15 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 46
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011