Gmina Goworowo

dziś jest: 16 maja 2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 13.05.2021 r. w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Polscy Dzieciom”. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Gałązka i p. Iwona Pskiet. Współorganizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, którego przedstawicielem była Pani Katarzyna Sobotka. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III i przystąpiło do niego 30 uczniów.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Polskich Poetów oraz odkrywanie i rozwijanie młodych talentów wśród uczniów, szerzenie zamiłowania do poezji i kształtowanie wrażliwości na piękno słowa.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami.

piątek, 14-05-2021, 11:36 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 30
ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW
ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW!!
Zebrane elektroodpady zostaną przekazane firmie Elektryczne Śmieci- Fundacja Odzyskaj Środowisko, wszystkie środki z akcji jakie uda się pozyskać zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” konto Mateusza Romanowskiego z Goworowa, który walczy z ostrą białaczką szpikową.
Zbiórka trwa do 31.05.2021
Miejsce zbiórki plac przy GOKSIR ul. Szkolna 16A, 07-440 Goworowo (plac ZGK w Goworowie)
Czekamy na Was:
poniedziałek- piątek w godz. 7.30-15.30
soboty w godzinach 9.00-15.00
Inne godziny po uprzednim ustaleniu.
Więcej informacji udziela:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, tel. 29 761 52 46

 

środa, 12-05-2021, 09:21 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 40
„Aktywna wiosna” z nagrodami dla Was!

Zachęcamy wszystkich  do aktywności fizycznej w ramach akcji „Aktywna wiosna”.  Zbieramy kilometry biegając, spacerując, jeżdżąc na rowerze lub rolkach.

Akcja jest skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych. Sportowe wyzwanie można realizować także w grupach społecznych, np. seniorzy, rodziny, rówieśnicy, członkowie KGW, przyjaciele itp.

Celem akcji sportowej pn. „Aktywna wiosna” jest zachęcenie mieszkańców powiatu ostrołęckiego do podejmowania aktywności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia. Czas pandemii znacznie obniżył poziomu sprawności ruchowej, wydolności organizmu, co wpływa na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Akcja  ma za zadanie zmotywować dzieci, młodzież i dorosłych, grupy mieszkańców do podjęcia aktywności ruchowej. Dla najbardziej aktywnych osób będą nagrody!

Zadaniem uczestnika konkursu sportowego jest :

  1. wybranie jednej z dwóch kategorii sprawnościowych:

środa, 12-05-2021, 09:18 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 215
Maj – szczególny miesiąc

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majowe” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Ich szczególnym znakiem jest to, że odprawiane są one każdego dnia, gdy w przedwieczornej porze uspakaja się pęd całodziennej bieganiny, a ludzkie serce tak bardzo potrzebujące wytchnienia i odpoczynku powierza swe sprawy najlepszej z Matek. Nabożeństwo Majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym. To możliwość zawierzenia Jej całej swojej życiowej codzienności, jej troski i problemów. Wystarczy tylko przyjść… jak do swojej Mamy.

piątek, 30-04-2021, 17:54 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 52
Święta majowe

Wiecie dlaczego te dni są takie ważne dla Polaków?

1 maja

To Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto zostało wprowadzone w 1889 roku, na znak upamiętnienia strajków dotyczących wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Wydarzenie to miało miejsce w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, w 1886 roku. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w 1890 roku, a od 1950 roku jest to święto państwowe, wolne od pracy. W tym dniu organizowane są pochody pierwszomajowe, na które uczęszczają całe rodziny. W tym czasie należy podkreślić i zwrócić uwagę na pracę, która wykonywana jest przez ludzi.

2 maja

W tym dniu świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Został wprowadzony w 2004 roku. Z tej okazji organizowane są różnorodne manifestacje patriotyczne.

3 maja

Jest to polskie święto państwowe, które obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten został wprowadzony na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Konstytucja była uchwalona przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja. Święto to ustanowiono w 1919 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i obchodzone było do 1946 roku. W 1951 roku święto zostało zniesione, a przywrócono je dopiero ustawą w 1990 roku.

piątek, 30-04-2021, 17:18 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 47
Eko apel!

Często słyszymy, że drzewa pięknie kwitną, ale nie mają dużo owoców – wynika to z faktu, że z roku na rok ubywa zapylaczy. Poniekąd jesteśmy sami sobie winni, gdyż nie zapewniamy im wystarczających warunków, zrobiliśmy się wygodni i nastawieni na zysk. Piękne wiejskie ogrody, gdzie królowała bioróżnorodność gatunkowa kwiatów i ziół została zastąpiona ładnie wykoszoną trawą i obsadzona tujami, wycinane są duże stare drzewa, m.in. lipy, klony, coraz mniej mamy przydrożnych kwiatów tj. maki ,chabry, rumianki, które dawały pożytek pszczołom i owadom zapylającym. NIE TĘDY DROGA!

Oto prawidłowe rozwiązania:

  • Siejmy kwiaty, zioła, łąki kwietne!
  • Sadźmy krzewy miododajne, rośliny wieloletnie, które kwitną systematycznie, aby zapewnić ciągły pożytek owadom!
  • Przygotuj poidełko – do naczynia z wodą włóż  kamień, drobne patyczki, aby pszczoła mogła wygodnie osiąść i nie zamoczyć skrzydełek!
  • Zabiegi chemizacyjne wykonujcie wyłącznie późnym wieczorem!
  • Rozmawiajmy z bliskimi i przyjaciółmi. Uświadamiajmy ich, jak ważne dla środowiska są pszczoły i ich praca. Zachęcajmy do przyłączania się do różnych akcji!

Te rośliny warto posiać:

piątek, 30-04-2021, 12:29 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 72
Bezpłatna pomoc z angielskiego! Zapraszamy już od 04.05.2021

Uczniowie!!!!

Mamy dla Was propozycję – pomoc w nauce języka angielskiego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w odrobieniu lekcji albo chcesz skonsultować zadaną pracę domową, możesz zgłosić się do GOKSiR w Goworowie.
W każdy wtorek  czekać tu będzie nauczycielka z SP w Goworowie P. Lidia Nowak.
Zabierz ze sobą swoją książkę i zeszyt lub prześlij zadanie do konsultacji na adres lidianowak3@gmail.com
Czekamy na Was w GOKSiR.
Obowiązują zapisy, tel. 297615246
Zajęcia są bezpłatne.
piątek, 30-04-2021, 10:39 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 126
Treningi piłkarskie dla dzieci

Zapraszamy dzieci na BEZPŁATNE TRENINGI PIŁKARSKIE!

Treningi są świetnym sposobem, aby zmobilizować  dziecko do kontaktu ze sportem.

Zajęcia odbywają  się:

Wtorek, czwartek, piątek  godzina 18.00-19.30

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 – 13 lat.

Boisko Orlik w Goworowie

Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii!

Zajęcia są bezpłatne. Sfinansowane ze Funduszu Alkoholowego będącego w dyspozycji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie.

Więcej informacji  pod numerem tel. GOKSiR: 29 761 52 46

Trener 880 369 338

środa, 28-04-2021, 08:10 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 57
Aktywna wiosna – weź udział

sobota, 24-04-2021, 10:21 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 53
„RAZEM PRZYWRÓCIMY NASZĄ ZIEMIĘ”- KONKURS EKOLOGICZNY

 

 

Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród obywateli i obywatelek. To doskonała okazja, aby poruszyć temat naszej więzy z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu z uczniami i uczennicami.

Jesteśmy  pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.

Zacznijmy działać! Dołączcie do nas!

„RAZEM PRZYWRÓCIMY NASZĄ ZIEMIĘ”

Weźcie udział w KONKURSIE EKOLOGICZNYM :)

Dla kogo? Dla uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej

 

 

Co trzeba zrobić?

  • ”Kompośniaczek” – samodzielne lub z pomocą rodziców wykonanie kompostownika.
  • „Moja czysta okolica-to moja gmina”- wyrusz wspólnie z rodzicami na sprzątanie najbliższej okolicy bądź lasu, nagraj  krótki filmik przedstawiający Waszą wykonaną pracą, który również będzie nawoływał do dbania o nasze środowisko.
  • „Domek dla zapylaczy”- domek należy zbudować z materiałów naturalnych (przyrodniczych) np. trzcina, glina, drewno, szyszki, patyki, kora, mech itp.

Czyż to nie proste? Na Wasze prace czekamy do 10.05.2021

Komisja konkursowa nagrodzi trzy najlepsze prace w każdej kategorii.

Fundatorem nagród jest Powiat Ostrołęcki.

Regulamin konkursu dzień ziemi-regulamin

środa, 21-04-2021, 09:50 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 97
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011