
17 listopada 2023 roku, w świetlicy OSP w Goworowie odbył się II Koncert Charytatywny pod hasłem „W dobrych ludziach wiele serc bije”, z którego dochód w tym roku przeznaczono na wsparcie działalności Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem koncertu był Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wiele życzliwych osób. Pokazało, że ludzie w każdym wieku i z każdego miejsca mogą połączyć siły i wspólnie działać na rzecz dobra. Koncert rozpoczął się o godzinie 17:00 projekcją filmu, który specjalnie dla zebranych nagrali pracownicy fundacji. Przybliżył on cele i zakres działalności fundacji.
Zapraszamy Was do zwiedzenia zamków w Malborku, Sztumie i Kwidzynie.
Przyłączamy się do akcji #MKIDN „Darmowy listopad”.
30 listopada wyjeżdżamy o godz. 5:00 spod GOKSiR, a wracamy na godz. 21.
Zabieracie ze sobą kanapki.
Koszt przejazdu, przewodników i NNW to 135 zł.
Na zgłoszenia i wpłaty czekamy do poniedziałku 27 listopada.
Zachęćcie swoich znajomych i jedziemy!! Oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
infor: GOKSiR w Goworowie, tel.297615246, 515136617 – Agata M.
Ogłaszamy konkurs literacki na wiersz o Goworowszczyźnie pn. „Wędrujące maki”.
Wiersz nadeślij do 15 grudnia 2023 r. do Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny.
Temat przewodni: cztery pory roku w moim domu, za moim oknem.
Wiosna, lato, jesień i zima charakteryzują się rozmaitymi, specyficznymi dla siebie cechami i w dużym stopniu różnią się od siebie. Wyznaczają rytm dnia i cykl pracy, a obrazy i dźwięki potrafią wprowadzić w melancholijny nastrój.
Wyjrzyj przez okno, idź na spacer, przywołaj wspomnienia, może warto porozmawiać z babcią, dziadkiem o ich spostrzeżeniach jak wyglądały cztery pory roku, co wypełniało ten czas. Napisz! Czekamy na twój wiersz.
Zajrzyj do regulaminu, zgłoś wiersz na konkurs!
Pobierz regulamin Regulamin konkursu literackiego na wiersz o Goworowszczyźnie
Nagrody i dyplomy czekają dla zwycięzców, zaś podziękowania dla pozostałych uczestników.
Do udziału w konkursie gorąco Was zachęcają Organizatorzy:
Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie.


Gmina Goworowo oraz jednostki organizacyjne zapraszają na program artystyczny z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
Czekamy na Was Szanowni Mieszkańcy naszej gminy na skwerku w Goworowie.
10 listopada (piątek) o godz. 12:00.
Wspólnie odśpiewamy Hymn Polski i najbardziej znane piosenki patriotyczne. Przypomnimy o najważniejszych wydarzeniach historycznych.
Skosztujecie ulubionego przysmaku Marszałka Piłsudskiego – cynamonowych sucharów z mocną herbatą z miodem i konfiturą.
Zagrasz w ulubioną grę Marszałka. Posłuchacie, co najmniejsi wiedzą o narodowym święcie.
Do zobaczenia
*Jeśli pogoda nie dopisze – widzimy się w świetlicy w Goworowie (ul. Ostrołęcka 31), godz. 12:00

W minioną sobotę – 28 października – miałam niezwykłą przyjemność gościć w murach Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie jej absolwentów, którzy zdecydowali się na powrót do szkolnych ławek po 48 latach od ukończenia szkoły. Już na parkingu przed szkołą spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Radość z rozpoznanych twarzy i zaskoczenie, że wcale nie było to takie trudne, jak niektórzy się obawiali. Przywitanie na dziedzińcu szkoły było bardzo serdeczne. Zdjęcia przy popiersiu patrona i w Ławeczce Absolwenta, a później wejście, jak za dawnych lat, do starej dobrej szkoły. Tu właśnie odbyła się pierwsza oficjalna część spotkania, które zostało zaplanowane przez organizatorów w najdrobniejszych szczegółach. Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w niej, jak również w fantastycznej lekcji języka polskiego w sali nr 3 na II piętrze, która wówczas była właśnie ich salą. Temat lekcji, jaki został zapisany na tablicy to: „Dziękuję”. Zajęcia na tę wyjątkową okoliczność poprowadziła wychowawczyni, a jednocześnie nauczyciel języka polskiego – pani Krystyna Drabot. Dla każdego przygotowała indywidualne imienne podziękowanie na piśmie w formie pięknego wiersza oraz fotografie z tamtych szkolnych lat. Dwie osoby zostały wyróżnione dodatkowymi podziękowaniami i wspomnieniami, a to z tego powodu, że jako dorosłe osoby powróciły w mury szkoły w roli pedagogów i współpracowały z panią Krystyną. Jedna z „uczennic” odczytała swoje wierszowane wspomnienia ze szkolnych lat. Potem już spontanicznie popłynęły opowieści o tym, co było, a nie wróci więcej. Chwilą ciszy i krótką modlitwą uczcili również tych kolegów ze swojej klasy, którzy już nie żyją. Został też odczytany list od absolwentki tej klasy, która mieszka w Kanadzie. Wszyscy wpatrywali się w fotografie, które nadesłała i próbowali w nich odnaleźć Asię z tamtych lat. Wspomnieniom wychowawczyni i uczniów nie było końca. Pani pamiętała szczegóły dawnych lekcji i aktywność swoich uczniów przy omawianiu lektury „Kto mi dał skrzydła”.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”
zaprasza do udziału w szkoleniu pn.
“Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku”.
Szkolenie odbędzie się:
- 17 października 2023 r.
- w budynku Świetlicy w Goworowie przy ul. Ostrołęckiej 31
- od godz. 10:00 do 15:00.
- Są to szkolenia pszczelarskie dla „zjadaczy miodu” o charakterze seminaryjnym, na których uczestnicy zapoznają się z rolą owadów w środowisku (pszczół i dzikich zapylaczy), ich znaczeniem dla gospodarki, zapoznają się z tajnikami życia pszczół, zasadami pracy w ulu, produktami pszczelimi takimi jak miody, pyłek, pierzga, propolis, nauczą się ich racjonalnego nabywania, bezpiecznego i optymalnego wykorzystywania.
- Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w linku
Formularz zgłoszeniowy – wypełnij i prześlij.
Szkolenia są rezultatem współpracy Województwa Mazowieckiego, LGD “Zaścianek Mazowsza” oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie CAL przy współorganizacji szkoleń w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Kulinarnych oraz Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich. Są to działania prowadzone przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego od 2019 roku w formie akcji szkoleniowo-edukacyjnej i upowszechnieniowej, przybliżające społeczności Mazowsza wiedzę z zakresu produktu lokalnego i tradycyjnego, zagrodowej produkcji wyrobów w oparciu o surowce uzyskiwane we własnych gospodarstwach, dobrych praktyk mleczarskich, zielarskich, piekarniczych, przetwórstwa owoców i warzyw, łańcuchów dystrybucji żywności, w tym żywności regionalnej i tradycyjnej. Odbiorcami działań są mieszkańcy obszarów wiejskich, w tym rolnicy ekologiczni, rolnicy prowadzący działalność agroturystyczną, koła gospodyń wiejskich, kluby, stowarzyszenia, uczniowie szkół, pracownicy administracji publicznej, doradztwa rolniczego i inni zainteresowani tematem.