Gmina Goworowo

dziś jest: 16 kwietnia 2024
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Zapraszamy na zawody w skokach przez przeszkody!

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Sołectwo Nogawki zapraszają na pokaz sportowych umiejętności jazdy konno !

W najbliższą niedzielę na placu wiejskim w Nogawkach (gm. Goworowo) będziecie mogli podziwiać zawodników na swoich koniach i kibicować im podczas konkursu skokowego.
Nagrody dla zwycięzców Towarzyskich Zawodów Skokowych w Nogawkach oraz dla zwycięzcy „Potęgi skoków” ufundował Powiat Ostrołęcki.
Razem spędzimy czas przy ognisku, więc warto zabrać ze sobą koszyk piknikowy. Czas umili nam Zespół Markiz. Dla najmłodszych mamy zjeżdżalnię!
Czyli:
Widzimy się w niedzielę – 21 kwietnia, godz. 14:00
Na placu wiejskim w Nogawkach!
Do zobaczenia 🙂
Więcej informacji: GOKSiR w Goworowie, tel. 297615246.
poniedziałek, 15-04-2024, 17:00 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 11
Szkolenie ! Czekamy na Twoje zgłoszenie !

Wiosenna pogoda pobudza do nowych aktywności, więc niech te zaproszenie będzie taką okazją do skorzystania ze szkolenia!

Nasze LGD wraz z GOKSiR zaprasza do Lipianki, aby poznać sposoby na warzywa w słoiku.

Widzimy się w najbliższy piątek o godz. 10:00. Ale musimy mieć Wasze zgłoszenie.

Oto link do formularza zgłoszeniowego:

formularz

Zakres szkolenia będzie obejmował część teoretyczną i praktyczną. Podczas warsztatów prowadzący omówi krótką historię produkcji kiszonek, rolę mikroorganizmów w procesie, omówi korzyści płynące z udziału kiszonek w diecie oraz wspólnie z uczestnikami przeprowadzi proces kiszenia mieszanki warzywnej/ wybranych warzyw. Zdobyta wiedza pozwoli uczestnikom samodzielnie wytwarzać kiszonki w warunkach domowych.
Szkolenie odbędzie się  12 kwietnia 2024 rokuOśrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance 
(adres: Lipianka 39, 07-440 Goworowo)
od godz. 10:00 do godz. 15:00.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Dla uczestników przewidziany jest serwis kawowy i obiad.
Do zobaczenia :)

A.Majk

środa, 10-04-2024, 14:42 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 44
Zapraszamy na dzień poezji o Goworowszczyźnie

Nie bez powodu wybraliśmy dzień 21 marca na rozstrzygnięcie konkursu literackiego na wiersz o Goworowszczyźnie. Jego tematem przewodnim były „Cztery pory roku za moim oknem”. Przy takim tytule, nie sposób nie zorganizować rozstrzygnięcia konkursu w pierwszy dzień wiosny, i na dodatek przypadający na ten dzień Światowy Dzień Poezji.

Zachęcamy Was do świętowania wiosny, doświadczania literatury i spotkania z autorami, którymi są nasi mieszkańcy i rodacy.
Chcemy spotkać się z Wami – uczestnikami konkursu i słuchaczami 21 marca, o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie. Autorzy nadesłanych wierszy na konkurs „Wędrujące maki” osobiście przeczytają Wam swoje poematy.
Liczymy na Was.
Do zobaczenia
Zapraszają Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.
środa, 13-03-2024, 16:37 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 55
Spotkanie ze sztuką i Tadeuszem Kowalczykiem

Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja mówionym malarstwem – uważał 2500 lat temu grecki liryk Symonides z Keos.

Nasz czwartkowy gość P. Tadeusz Kowalczyk opowie Państwu o swojej pasji malarskiej, którą opatruje słowami.
Zapraszamy Was na te spotkanie, 14 marca, godz. 10:00 w świetlicy w Goworowie.
Wstęp wolny.
Do zobaczenia. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie
środa, 13-03-2024, 15:44 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 44
Szukamy goworowskich tradycji !

Poszukujemy piosenek ludowych z dawnych lat!

Tematyką pieśni ludowych były m.in. pory roku, życie ludzi, losy żołnierzy. Śpiewane były podczas różnych uroczystości np. dożynki, ale również na co dzień, ponieważ towarzyszyły ludziom w ich codziennych czynnościach.

Szukamy pieśni, piosenek, przyśpiewek typowych dla naszej najbliższej okolicy, takich które śpiewane były w naszych rodzinnych domach. Jeśli znasz taki utwór, a może zachował się jeszcze zapis nutowy, podziel się z nami tym i dostarcz lub my dojedziemy do Ciebie. Zapytajcie swoich bliskich, znajomych, sąsiadów o takie piosenki. Zbierzemy to w śpiewnik i wydamy. Dzięki Wam powstanie niesamowita pamiątka na pokolenia. Pomysł zgromadzenia piosenek ludowych zainicjowała nasza regionalistka P. Krystyna Drabot.

Wracamy do Was z kawiarenką „Dyskusje w ogrodach kultury”  w każdy drugi czwartek miesiąca. A tematem będą właśnie nasze goworowskie piosenki. Do zobaczenia 14 marca w godz. 16-18 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Czekamy na kontakt: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, tel. 515136617 – Agata M.

środa, 13-03-2024, 15:09 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 98
Konkurs legend mazowieckich

Legenda jest opowieścią, która obok zdarzeń realistycznych zawiera wątki fantastyczne, magiczne, wprost bajkowe. Legendy powstawały, gdy działy się rzeczy niezrozumiałe dla człowieka.

„Przegląd legend Mazowsza i baśni” to konkurs, który ma na celu pobudzenie społeczeństwa do poszukiwań i odkrywania legend własnego regionu. Przegląd polega na spisaniu legendy bądź baśni z terenu Mazowsza i opracowaniu scenariusza teatralnego. Następnie daną legendę/baśń należy zaprezentować na scenie w formie spektaklu.

Do udziału w konkursie zapraszamy amatorskie grupy, kółka i zespoły teatralne, szkolne, międzypokoleniowe z terenu województwa mazowieckiego.

Na zgłoszenia czekamy do 28 marca, w GOKSiR w Goworowie.

Wyróżnione grypy teatralne, autorzy scenariuszy, Najlepsza aktorka, Najlepszy aktor otrzymają nagrody. 

Przeczytajcie regulamin i prześlijcie kartę zgłoszenia.

Do usłyszenia :) tel. 29 76 15 246 – koordynator Agata Majk.

Regulamin Przeglądu Legend

karta zgłoszeniowa

 

 

wtorek, 12-03-2024, 16:19 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 49
Tak wygląda wsparcie w Goworowie!

Jedną z ról samorządu jest wspieranie ruchu społecznego. Organizacje pozarządowe poprzez swoje inicjatywy także są wsparciem dla gminy, realizując potrzeby małych wspólnot. Tak też jest w naszej gminie Goworowo. Dzięki współpracy tych oto podmiotów w Goworowie zostanie utworzona bardzo dobrze wyposażona pracownia muzyczna. Nad zadaniem „Muzyczne miejsce integracji dla mieszkańców Goworowa” wspólnie pracowali Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Czyli widać tu pole współpracy ngo – samorząd. Pomysł zaakceptowany został przez Radę Gminy Goworowo uchwalając pożyczkę dla stowarzyszenia. Proces ten poparty został przez włodarza gminy – Piotra Kosiorka i skarbnik gminy – Annę Pietras, udzielając pożyczki na zakup nowoczesnego sprzętu nagłaśniającego i instrumentów. Kolejny samorząd – Województwo Mazowieckie zakwalifikował operację do realizacji w ramach PROW na lata 2014-2020, a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrefunduje ten zakup. Nie byłoby tej historii bez kolejnego podmiotu – Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”.  Odpowiadając na jego strategiczny program MILA, gmina Goworowo jako członek stowarzyszenia, w pełni korzysta z możliwości jakie płyną z funkcjonowania LGD.

Zobaczcie – ile w tym działaniu jest zaangażowanych instytucji i organizacji społecznych. Dzięki temu kwota 100 tys. zł zasili gminę Goworowo.

Mam nadzieję, że chętnie skorzystacie z oferty „Muzycznego miejsca integracji dla mieszkańców Goworowa”. Jak dobrze, że możemy na siebie liczyć!

Kolejne szczegóły wkrótce!

fot. Wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek oraz Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny – prezes Barbara Kuczyńska i skarbnik Agata Majk podpisali umowę pożyczki dla stowarzyszenia.

inf. A Majk
poniedziałek, 19-02-2024, 13:29 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 86

W niedzielę, 28 stycznia, zagra największa na świecie, jedyna taka orkiestra, w której biją najgorętsze serca.

To WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

Przez wiele lat jej grania nasi mieszkańcy okazali mnóstwo ciepła i dobroci. Jesteśmy dumni z naszego Goworowa!
Dlatego jesteśmy pewni, że tak będzie i w tym roku.
Naszych wolontariuszy spotkacie na ulicach Goworowa, Kunina, Wąsewa, w Kruszewie i Suchcicach.
Na scenie każdy z Was znajdzie swój ulubiony repertuar, ulubionych wykonawców, fantastycznych tancerzy i wysportowanych bokserów.
A wśród nich nasi utalentowani mieszkańcy i PRZYJACIELE.
No i te Wasze niesamowite pomysły na licytacje czy pomoc w organizacji Finału.
Już dziś  gorrrrąco Wam dziękujemy!
Pozostaje powiedzieć DO ZOBACZENIA!
28 stycznia na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goworowie.
godz. 16:00 start programu artystycznego i pokazów.
ŚWIETLICA W GOWOROWIE
ul. Ostrołęcka 31
czwartek, 25-01-2024, 16:29 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 104
Jasełka w Pasiekach

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić ten wyjątkowy charakter świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa.

Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Betlejem, snując głębokie refleksje nad ,,Cudem Świętej Nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.

czwartek, 21-12-2023, 10:08 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 137
Obejrzyj film

O tym co między innymi dzieje się w relacjach młodzi – seniorzy możecie obejrzeć w tym o to filmiku. Po wspólnych międzypokoleniowych warsztatach, grupa wypracowała problem, z którym spróbowała zmierzyć się szukając rozwiązań wraz z publicznością. Jakie relacje panują w Waszym domu, w najbliższym otoczeniu  między młodymi a seniorami? Co potrzeba, by te relacje pogłębić?

Obejrzyjcie film pt. “Tak się dzieje”

kliknij w link >>>>  https://www.youtube.com/watch?v=hng3eOjnw84

Nagranie zrealizowane zostało w ramach projektu „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu”. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Zrealizowany przez Stowarzyszenie praktyków dramy Stop-Klatka we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

W projekcie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz Klub Seniora “Szlachetne serca” w Kuninie.

fot. STOP-KLATKA

środa, 20-12-2023, 16:36 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 118
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011