Gmina Goworowo

dziś jest: 30 listopada 2023
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
„W dobrych ludziach wiele serc bije”

17 listopada 2023 roku, w świetlicy OSP w Goworowie odbył się II Koncert Charytatywny pod hasłem „W dobrych ludziach wiele serc bije”, z którego dochód w tym roku przeznaczono na wsparcie działalności Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem koncertu był Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wiele życzliwych osób. Pokazało, że ludzie w każdym wieku i z każdego miejsca mogą połączyć siły i wspólnie działać na rzecz dobra. Koncert rozpoczął się o godzinie 17:00 projekcją filmu, który specjalnie dla zebranych nagrali pracownicy fundacji. Przybliżył on cele i zakres działalności fundacji.

środa, 22-11-2023, 11:12 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 107
Jedź z nami do Malborka!

 

Zapraszamy Was do zwiedzenia zamków w Malborku, Sztumie i Kwidzynie.

Przyłączamy się do akcji #MKIDN „Darmowy listopad”.

30 listopada wyjeżdżamy o godz. 5:00 spod GOKSiR, a wracamy na godz. 21.

Zabieracie ze sobą kanapki.

Koszt przejazdu, przewodników i NNW to 135 zł.

Na zgłoszenia i wpłaty czekamy do poniedziałku 27 listopada.

Zachęćcie swoich znajomych i jedziemy!! Oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

infor: GOKSiR w Goworowie, tel.297615246, 515136617 – Agata M.

piątek, 17-11-2023, 11:47 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 28
Napisz wiersz o Goworowszczyźnie

Ogłaszamy konkurs literacki na wiersz o Goworowszczyźnie pn. „Wędrujące maki”.

Wiersz nadeślij do 15 grudnia 2023 r. do Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny.

Temat przewodni: cztery pory roku w moim domu,  za moim oknem.

Wiosna, lato, jesień i zima charakteryzują się rozmaitymi, specyficznymi dla siebie cechami i w dużym stopniu różnią się od siebie. Wyznaczają rytm dnia i cykl pracy, a obrazy i dźwięki potrafią wprowadzić w melancholijny nastrój.

Wyjrzyj przez okno, idź na spacer, przywołaj wspomnienia, może warto porozmawiać z babcią, dziadkiem o ich spostrzeżeniach jak wyglądały cztery pory roku, co wypełniało ten czas. Napisz! Czekamy na twój wiersz.

Zajrzyj do regulaminu, zgłoś wiersz na konkurs!

Pobierz regulamin Regulamin konkursu literackiego na wiersz o Goworowszczyźnie

Nagrody i dyplomy czekają dla zwycięzców,  zaś podziękowania  dla pozostałych uczestników.

Do udziału w konkursie gorąco Was zachęcają Organizatorzy:

Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie.

czwartek, 16-11-2023, 11:47 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 27
II Koncert Charytatywny

poniedziałek, 13-11-2023, 09:34 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 55
Nowa inicjatywa Rodziców szkoły w Goworowie

 

Z inicjatywy Rodziców naszych uczniów powracamy do Państwa z zabawą w remizie. To dzięki Ich zaangażowaniu został powołany nowy komitet społeczny, który zaprasza na biało-czarne ostatki. Liczymy na Państwa obecność i jak zawsze dobrą zabawę.
piątek, 10-11-2023, 11:25 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 39
Goworowo dla Niepodległej!

Gmina Goworowo oraz jednostki organizacyjne zapraszają na program artystyczny z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.

Czekamy na Was Szanowni Mieszkańcy naszej gminy na skwerku w Goworowie.

10 listopada (piątek) o godz. 12:00.

Wspólnie odśpiewamy Hymn Polski i najbardziej znane piosenki patriotyczne. Przypomnimy o najważniejszych wydarzeniach historycznych.

Skosztujecie ulubionego przysmaku Marszałka Piłsudskiego – cynamonowych sucharów z mocną herbatą z miodem i konfiturą.

Zagrasz w ulubioną grę Marszałka. Posłuchacie, co najmniejsi wiedzą o narodowym święcie.

Do zobaczenia

 

*Jeśli pogoda nie dopisze – widzimy się w świetlicy w Goworowie (ul. Ostrołęcka 31), godz. 12:00

 

poniedziałek, 06-11-2023, 13:57 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 62
Zapraszamy na zajęcia sportowe

 

Zapraszamy wszystkich
na zajęcia sekcji sportowej.
Wtorek
16:30 – 17:30
Tenis stołowy,
 17:30 – 19:00
Siatkówka.
Hala przy ZSP w Goworowie.
więcej informacji GOKSiR
w Goworowie
tel. 297615246
poniedziałek, 06-11-2023, 09:13 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 978
Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie wracają do szkolnych ławek po prawie pół wieku

W minioną sobotę – 28 października – miałam niezwykłą przyjemność gościć w murach Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie jej absolwentów, którzy zdecydowali się na powrót do szkolnych ławek po 48 latach od ukończenia szkoły. Już na parkingu przed szkołą spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Radość z rozpoznanych twarzy i zaskoczenie, że wcale nie było to takie trudne, jak niektórzy się obawiali. Przywitanie na dziedzińcu szkoły było bardzo serdeczne. Zdjęcia przy popiersiu patrona i w Ławeczce Absolwenta, a później wejście, jak za dawnych lat, do starej dobrej szkoły. Tu właśnie odbyła się pierwsza oficjalna część spotkania, które zostało zaplanowane przez organizatorów w najdrobniejszych szczegółach. Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w niej, jak również w fantastycznej lekcji języka polskiego w sali nr 3 na II piętrze, która wówczas była właśnie ich salą. Temat lekcji, jaki został zapisany na tablicy to: „Dziękuję”. Zajęcia na tę wyjątkową okoliczność poprowadziła wychowawczyni, a jednocześnie nauczyciel języka polskiego – pani Krystyna Drabot. Dla każdego przygotowała indywidualne imienne podziękowanie na piśmie w formie pięknego wiersza oraz fotografie z tamtych szkolnych lat. Dwie osoby zostały wyróżnione dodatkowymi podziękowaniami i wspomnieniami, a to z tego powodu, że jako dorosłe osoby powróciły w mury szkoły w roli pedagogów i współpracowały z panią Krystyną. Jedna z „uczennic” odczytała swoje wierszowane wspomnienia ze szkolnych lat. Potem już spontanicznie popłynęły opowieści o tym, co było, a nie wróci więcej. Chwilą ciszy i krótką modlitwą uczcili również tych kolegów ze swojej klasy, którzy już nie żyją. Został też odczytany list od absolwentki tej klasy, która mieszka w Kanadzie. Wszyscy wpatrywali się w fotografie, które nadesłała i próbowali w nich odnaleźć Asię z tamtych lat. Wspomnieniom wychowawczyni i uczniów nie było końca. Pani pamiętała szczegóły dawnych lekcji i aktywność swoich uczniów przy omawianiu lektury „Kto mi dał skrzydła”.

czwartek, 02-11-2023, 12:20 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 228
GOKSiR pozdrawia
sobota, 14-10-2023, 13:35 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 59
Ważne szkolenie! Dla wszystkich!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”

zaprasza do udziału w szkoleniu pn.

“Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku”.

Szkolenie odbędzie się:

  • 17 października 2023 r.
  • w budynku Świetlicy  w Goworowie przy ul. Ostrołęckiej 31
  • od godz. 10:00 do 15:00.

  • Są to szkolenia pszczelarskie dla „zjadaczy miodu” o charakterze seminaryjnym, na których uczestnicy zapoznają się z rolą owadów w środowisku (pszczół i dzikich zapylaczy), ich znaczeniem dla gospodarki, zapoznają się z tajnikami życia pszczół, zasadami pracy w ulu, produktami pszczelimi takimi jak miody, pyłek, pierzga, propolis, nauczą się ich racjonalnego nabywania, bezpiecznego i optymalnego wykorzystywania.
  • Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w linku 👇 Formularz zgłoszeniowywypełnij i prześlij.

Szkolenia są rezultatem współpracy Województwa Mazowieckiego, LGD “Zaścianek Mazowsza” oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie CAL przy współorganizacji szkoleń w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Kulinarnych oraz Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich. Są to działania prowadzone przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego od 2019 roku w formie akcji szkoleniowo-edukacyjnej i upowszechnieniowej, przybliżające społeczności Mazowsza wiedzę z zakresu produktu lokalnego i tradycyjnego, zagrodowej produkcji wyrobów w oparciu o surowce uzyskiwane we własnych gospodarstwach, dobrych praktyk mleczarskich, zielarskich, piekarniczych, przetwórstwa owoców i warzyw, łańcuchów dystrybucji żywności, w tym żywności regionalnej i tradycyjnej. Odbiorcami działań są mieszkańcy obszarów wiejskich, w tym rolnicy ekologiczni, rolnicy prowadzący działalność agroturystyczną, koła gospodyń wiejskich, kluby, stowarzyszenia, uczniowie szkół, pracownicy administracji publicznej, doradztwa rolniczego i inni zainteresowani tematem.

poniedziałek, 02-10-2023, 12:31 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 75
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011