Uwaga! Uwaga!
Jedziemy w Tatry, Gorce i Beskid Żywiecki.
Wyjazd: 27.08 piątek. godz. 23.20 – parking przy sklepie E. Lecrec w Ostrołęce
Godz. 24:00 – parking przy GOKSiR w Goworowie
Powrót: 31.08 ok. godz. 3.
- W ośrodku noclegowym dostępny jest aneks kuchenny z lodówką i czajnikiem. Ręczniki we własnym zakresie.
- Proszę zwrócić uwagę, że na przyjazd (sobota) – mamy wykupione śniadanie, więc nie ma potrzeby zabierania plecaka kanapek. W restauracji będzie można skorzystać z porannej toalety, przebrać się.
- Nie ma suchego prowiantu serwowanego przez Ośrodek wypoczynkowy. Organizator zapewni wodę mineralną i batoniki.
- W odległości ok. 4 km od ośrodka wypoczynkowego usytuowany jest Kompleks Term „Bukowina Tatrzańska” – baseny zewnętrzne. Dla chętnych we własnym zakresie podaję cennik i zarazem przypominam o zabraniu zestawu kąpielowego.
- Proszę o zapewnienie sobie środków ochrony osobistej.
- Koniecznie zabierzcie do plecaka: okrycie głowy, kremy z dużym filtrem, dobre skarpety, twarde obuwie, plastry opatrunkowe, płaszcz przeciwdeszczowy …
- Jeśli posiadacie Kartę Dużej Rodziny to proszę wziąć ze sobą.
- Pakiety godzinowe na termach
Jeśli będzie nas min. 15 osób, to wtedy za 2,5 godz zapłacimy:
Dorośli – 50 zł
Młodzież 13-16 lat – 44 zł
Dzieci do lat 13 – 36 zł
Pozdrawiam i życzę mnóstwa wrażeń.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie
Agata M.
Dla Kościoła katolickiego jest to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W konstytucji apostolskiej czytamy: „Niepokalana Matka Boża zawsze dziewica Maryja, ukończywszy swoje ziemskie życie, została wzięta do chwały nieba z duszą i ciałem”.
Powszechnie święto to znane jest nam jako Matki Boskiej Zielnej, opiekunki bujnej roślinności i zbiorów. Przynosimy do świątyni własnoręcznie robione wianki oraz bukiety zrobione najczęściej z ziół, zbóż, polnych kwiatów. Kapłan odmawia nad nimi modlitwę błogosławieństwa i tak dopełnia się obrzęd uświęcenia ludzkiego trudu. Zwyczaj poświęcania tego dnia kwiatów, ziół i plonów zbóż, zgodnie z tradycją ma chronić domowników przed chorobami i nieszczęściem.
15 sierpnia jest też kluczową datą dla wszystkich pielgrzymujących. To właśnie ten dzień jest kresem trudów i wyrzeczeń tysięcy osób zmierzających pieszo do Częstochowy, gdzie odbywają się główne uroczystości związane z tym świętem.
Kolejne święto ważne dla naszego państwa – Święto Wojska Polskiego. Obchodzone w Polsce co roku od 1992r. Ustanowiono je na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Wielu historyków uważa ją za jedną z najważniejszych w dziejach świata, gdyż zwycięstwo Polaków pozwoliło powstrzymać sowiecką inwazję na całą Europę środkową. Z tej okazji w wielu miejscowościach odbywają się różnego rodzaju uroczystości i defilady oraz oddawana jest cześć poległym wówczas żołnierzom.
„Jednym z ważnych fragmentów Bitwy Warszawskiej było zdobycie 15 sierpnia przez kaliski 203. Pułk Ułanów sztabu 4. Armii sowieckiej w Ciechanowie, a wraz z nim – kancelarii armii, magazynów i jednej z dwóch radiostacji służących bolszewikom do utrzymywania łączności z dowództwem w Mińsku. Szybko podjęto decyzję o przestrojeniu polskiego nadajnika na częstotliwość sowiecką i rozpoczęciu zagłuszania nadajników wroga, dzięki czemu druga z sowieckich radiostacji nie mogła odebrać rozkazów. Warszawa bowiem na tej samej częstotliwości nadawała przez dwie doby bez przerwy fragmenty Pisma Świętego i inne przypadkowo dostępne teksty. Brak łączności praktycznie wyeliminował więc 4. Armię z bitwy o Warszawę.”
(źródło:dzieje.pl)
inf.A.M.
… Żabin z tego słynie, że lepią pierogi najlepsze w gminie :)
Pierwsza edycja w 2020 r. pokazała, że można przygotować pierogi na sto sposobów. Gospodynie wykazały się kreatywnością i pokazały, że ich dania są nie tylko pożywne ale i smaczne. Zapraszamy przedstawicieli organizacji działających społecznie z terenu powiatu ostrołęckiego do zaprezentowania w konkursie pierogów.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w „pierogowym” spotkaniu?
- zgłosić 2 osoby z organizacji
- przygotować pyszne pierogi
- przyjechać z potrawą do Żabina
- świetnie się bawić
Widzimy się 7 sierpnia w Żabinie o godz. 17:00
Zapraszają Was: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Pierożanki” w Żabinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Współorganizator: Powiat Ostrołęcki
W sobotę 17.07.2021r. odbyły się Mazowieckie Prezentacje Kulturalne w Lipiance.
Podczas tego wydarzenia zaprezentowały swój dorobek organizacje z terenu powiatu ostrołęckiego:
Koło Gospodyń Wiejskich w Czerniu,
Koło Gospodyń Wiejskich „Ponikiewianki” z Ponikwi Dużej,
Koło Gospodyń Wiejskich „Pokrzywki” z Pokrzywnicy,
Koło Gospodyń Wiejskich z Szczawina,
Koło Gospodyń Wiejskich „Kobylinianki” z Kobylina,
Koło Gospodyń Wiejskich „ Pierożanki” z Żabina,
Koło Gospodyń Wiejskich „Nie ma lipy” z Lipianki.
Warsztaty tańców tradycyjnych z Polski i Europy trwały dwa dni. A poprowadził je tancerz, etnolog i antropolog kultury Piotr Zgorzelski oraz Bogumiła Zgorzelska. Na akordeonie grał oraz śpiewał Robert Lipka.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia: OSP LIPIANKA WOLONTARIUSZE 😊
Zadanie pod nazwą „Mazowieckie prezentacje kulturalne” zostało sfinansowane przez Powiat Ostrołęcki, a jego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”.
Przygotuj się na potańcówkę w Lipiance!
W jaki sposób?
Wystarczy wziąć udział w warsztatach tańców tradycyjnych, które poprowadzi tancerz, etnolog i antropolog kultury Piotr Zgorzelski.
Kiedy można do nas wpaść, żeby przypomnieć sobie jak wirować w tańcu?
16 lipca – piątek – godz. 16 – 20
17 lipca – sobota – godz. 17 – 20
… a od godz. 20 do północy potańcówka pod gwiazdami!
Gdzie jest ta najlepsza impreza sezonu letniego?
Zapraszamy Was do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance!
Na warsztaty i potańcówkę wstęp jest bezpłatny. Ale prosimy o zgłaszanie udziału w warsztatach, zadzwoń do GOKSiR w Goworowie 29 76 15 246.
Zaprezentują się także lokalne organizacje społeczne, chwaląc się swym rękodziełem, pasjami, przysmakami kulinarnymi. Dla dzieci bezpłatne atrakcje – zjeżdżalnia, gry.
Do miłego zobaczenia!
Spotkać się z Wami chcą: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”
Zadanie realizowane w ramach projektu „Mazowieckie prezentacje kulturalne – Lipianka 2021” współfinansowane przez Powiat Ostrołęcki i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.
Zawsze pomocni, zawsze z uśmiechem na twarzy i z wielkim sercem dla drugiego człowieka.
To druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiance!
Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie dziękują za pomoc w organizacji charytatywnej zbiórki elektrośmieci, z której wsparcie trafi na leczenie dla naszego mieszkańca – Mateusza.
Dziękujemy!
Po raz XXVI w gminie Goworowo melodyjnie zatrzęsła się ziemia!
4 lipca 2021r. o godz. 17:00 rozpoczął się konkursu pod nazwą ‘’ Goworowo na Rockowo ‘’.
Mimo deszczowej pogody na naszej scenie zaprezentowały się cztery zespoły z różnych zakątków świata, a były to : Blue Hangover, The OrchestRose, Bezpresja oraz Ruina Bar.
No i zbliżamy się do 26. edycji najbardziej muzycznego wydarzenia w regionie – GOWOROWO NA ROCKOWO.
Tylko w Goworowie usłyszysz najlepsze brzmienia zespołów grających „na żywo”!
Zobaczcie, kto zagra na GOKSiRowej scenie!
BEZPRESJA
RUINA BAR
BLUE HANGOVER
ORCHESTROSE
METHOPIA
TUPOLEV
Widzimy się 4 lipca o godz. 17:00 na placu targowym nad rzeką Orz w Goworowie.
Dla dzieci mamy bezpłatne zjeżdżalnie. Dla wszystkich festiwal kolorów i spływ kajakowy. A pyszne przekąski nabędziecie w kramikach Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance i koła gospodyń wiejskich „Pierożanki” z Żabina.
Do zobaczenia w niedzielę.
Zapraszają: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Powiat Ostrołęcki.
Fundatorzy nagród dla zespołów: Powiat Ostrołęcki, PHU Pradox Michał Kaczmarczyk.












