Zanim zaprosimy Was na kolejny kulturalny wieczór, dziękujemy za obecność na koncercie Adama Wołosza. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda będzie wręcz idealna.
A tymczasem, już w ten piątek, 24 lipca o godz. 20:00, dajcie się porwać w krainę rosyjskiej piosenki! Zagra i zaśpiewa Yana Zrazhevskaya.
Yana urodziła się na Syberii, w Rosji, od kilku lat mieszka w Polsce. Obecnie występuje zarówno na deskach teatru jak i na scenie muzycznej. Już w dzieciństwie fascynowała się teatrem i poezją rosyjską. Wiersze Cwietajewej, Achmatowej, Brockiego rozwinęły w niej miłość do rosyjskiej poezji śpiewanej. W repertuarze posiada utwory słynnych rosyjskich bardów (Wysocki, Okudżawa, Rozenbaum i inne), współczesnych autorów (Szewczuk, Arbienina, Surganowa, Cigrakow.) oraz piosenki ludowe i folkowe.
Jej wrażliwy, delikatny recital nikogo nie pozostawi obojętnym.
Zatem, widzimy się w piątek, na placu przy fontannie. Zaczynamy o godz. 20:00.
Na „Kulturalny piątek” zaprasza Was Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.
Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance zaprasza małych i dużych, najmłodszych i najstarszych mieszkańców gminy Goworowo oraz Waszych Gości na zajęcia. Będą mieli co robić, ci którzy lubią majsterkować, wymyślać, malować, gotować, tańczyć, śpiewać, recytować… :)
Pamiętajcie, aby koniecznie zabrać ze sobą dużo energii, uśmiechu i sąsiada, kolegę, koleżankę.
Zajrzyj na plakat, znajdziecie tu program. Możecie skorzystać z każdej oferty.
Zajęcia są bezpłatne.
Do zobaczenia w Lipiance!
Zapraszamy Was na kulturalne rozpoczęcie weekendu.
Przygotowaliśmy koncert na jedną gitarę i solistę.
Posłuchajcie jak gra i śpiewa ADAM WOŁOSZ.
Czekamy na Was o godz. 21.00 na placu przy fontannie.
Do zobaczenia
Kulturalny piątek zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.
10 lipca odbyły się zawody rekreacyjno-sportowe w unihokeja. Ich celem była integracja oraz rozwijanie zainteresowań sportem i aktywnym sposobem spędzania czasu wolnego.
W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny.
I miejsce Skorki, kap.Mateusz G.
II miejsce Zibi, kap.Tomasz G.
III miejsce Spokolot, kap. Oskar O.
Rozgrywki współfinansowane przez Powiat Ostrołęcki, w ramach realizacji zadania „Turniej Dzikich Drużyn 2020”. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.
5 lipca 2020r. odbyła się XXV, jubileuszowa edycja Przeglądu Goworowo na Rockowo. Była inna niż dotychczasowe. Po pierwsze, przez pandemię wydarzenie miało formę on-line zamiast bezpośredniego kontaktu z publicznością. Zespoły grały w sali muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie skąd prowadzona była transmisja. Po drugie, nie było z nami naszego kolegi, przyjaciela ś.p. Arkadiusza Kuśmierczyka, który przez kilkanaście lat koordynował to wydarzenie.
Przegląd Zespołów Goworowo na Rockowo ma na celu prezentację zespołów muzycznych, grających każdą odmianę muzyki rockowej oraz wymianę relacji i doświadczeń między zespołami. Komisja powołana przez organizatora, w skład której wchodzili: Maciej Kosiorek, Adam Wołosz i Przemysław Zera, oceniła poziom wykonawczy, brzmienie, aranżację i ogólne wrażenie artystyczne z występu i zdecydowała, że na I miejscu uplasował się zespół Strefa 51, na II – Carol Markowsky, III miejsce zajął zespół Obciach, a wyróżnienie przyznano zespołowi Arka Arka.
Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Nagrody dla zespołów sfinansował Powiat Ostrołęcki.
Grupa nieformalna „Szeptuchy” po raz kolejny włączyła się w działania proekologiczne. Za priorytet przyjęły sobie uaktywnienie społeczności lokalnej, zwłaszcza rolników i młode pokolenie, aby poprzez edukację i osobiste zaangażowanie poprawić jakość życia i bezpieczeństwo, zadbać o rozwijanie zainteresowań oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Zobaczcie co przygotowali dla Was wraz z partnerami:
7 lipca 17:00-19:00
Dzieci i młodzież udadzą się do mieszkańców Lipianki i Cisku aby spisać przepisy kulinarne na potrawy z miodem oraz przepisy na ziołową apteczkę na bazie miodu i ziół. Zebrane przepisy trafią do publikacji, którą będziecie mogli otrzymać podczas eko majówki.
8 lipca 10:00-13:00
Budujemy domki dla pszczołowatych razem z druhami z OSP w Lipiance
29 lipca 10:00 -13:00
Wolontariusze z drużyny harcerskiej i młodzież z Lipianki poprowadzą zabawy integracyjne i grę terenową.
1 sierpnia – Eko majówka, podczas której będziemy chwalić się efektami projektu. Członkinie kgw w Lipiance przekonywać będą do dbania o swoje środowisko. Skosztujecie miodowych ciasteczek i dowiecie się jak je upiec. Wieczorem potańcówka przy muzyce w wykonaniu Arki Arka.
4 sierpnia 10:00-13:00
Szeptuchy wraz z dziećmi i młodzieżą nauczą Was jak te miodowe pyszności upiec.
5 sierpnia 13:00-15:00
Szeptuchy pokażą i wykonają z Wami scrapbookingowe cudeńka z materiałów recyklingowych. Nie spóźnijcie się! :)
18 sierpnia 10:00-13:00
W nasadzeniu roślin miododajnych w naszym bio ogrodzie w Lipiance pomogą nam podopieczni MONAR Lipianka.
Wszystko to w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Samorządu Województwa Mazowieckiego.
inf. A Majk
Od kilku lat Krzysztof Guzik bacznie przygląda się i zamyka w kadrze najpiękniejsze zakątki natury i architektury goworowskiej gminy. Zajrzyjcie do galerii pod tym linkiem http://goworowo.pl/tematy/zabytki-krajobrazy, obejrzyjcie zdjęcia autorstwa pana Guzika. Pozostaje tylko ruszyć w ślad za kadrowymi ujęciami Narwi, Dzbądzka i wielu innych ciekawych miejsc. Do zobaczenia na szlaku.
Za dostarczone zdjęcia dziękujemy panu Krzysztofowi i życzymy nieustającego zapału w poszukiwaniu kolejnych kadrów.
Jeśli ktoś z Was posiada zdjęcia swojej najbliższej okolicy, nawet takie sprzed lat to zachęcamy do tworzenia największej galerii „cudowności” gminy Goworowo.
Skontaktuj się z instruktorem w GOKSiR w Goworowie Rafałem O. Tel. 297615246. Pozwól zobaczyć swoją miejscowość i zachwycić się nią!
inf. A Majk
Tegoroczna XXV edycja, ze względów bezpieczeństwa odbędzie się bez udziału publiczności. Możecie obejrzeć występy wszystkich zespołów online na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Zachęcamy do oglądania i komentowania ;)
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie odświeżył dla Was szlak rowerowy na trasie Goworowo – Daniłowo – Kruszewo – Cisk – Lipianka. Trasa rozpoczyna się na nowym placu targowym nad rzeką Orz. Została uzupełniona w znaki informujące tak, aby żaden z podróżników nie zabłądził ;) Na szlaku znajdziecie miejsca, gdzie można odpocząć, przygotować posiłek (altana w Kruszewie nad rzeką Narew, parking leśny w Cisku, altana przy Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance).
Dlaczego warto???
Według statystyk i badań, jazda na rowerze dłużej niż godzinę, redukuje poziom stresu, poprawia krążenie i przyśpiesza procesy regeneracyjne w naszym organizmie. Ma więc wymierne korzyści.
Wyprawy rowerowe to zupełnie inne spojrzenie na odpoczynek i urlop, które oprócz walorów widokowych mają też wpływ na nasze zdrowie. Jazda szlakiem rowerowym, to zdrowe, czyste powietrze, miejsca widokowe i ciągła zmiana obrazów.
Dla każdego początkującego pszczelarza pierwsze miodobranie jest niezwykle emocjonującym momentem. Jesienią 2019r. pierwsze pszczoły zamieszkały w ogrodzie przy OER w Lipiance. Okres zimowy, wiosna, dbanie o dobry stan rodziny pszczelej i wiele innych sposobów opieki nad pszczołami opłacały się. Pozyskaliśmy 15 l.„złotego eliksiru”, czyli miodu.
Więcej zdjęć na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.













