Skakanka.DANCE KUNIN – TANIEC dla dzieci pod patronatem Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie CAL![]()
Gmina Goworowo bez dwóch zdań zachwyca. Przyrodą, zabytkami. Zachwyca bogactwem życia kulturalnego i społecznego, i tą niesamowitą energią i zaangażowaniem małych wspólnot. Promują kulturę szlachecką. Gościnność szlachecka goworowszczan porusza serca, dlatego tu tak licznie przybyliście by wspólnie świętować i podziękować za zebrane owoce. Uczyniliśmy to wspólnie w niedzielę, 15 września, podczas uroczystości gminno – parafialnych pn. „Pożegnanie lata – Dożynki”
Drodzy Mieszkańcy gminy Goworowo oraz parafii Goworowo i Kunin,
Te dożynki symbolicznie wieńczą rok, wieńczą sezon zbiorów przez gospodarzy i stanowią zarazem podziękowanie za uzyskane owoce. Za nami trudne żniwa, które są najważniejszym etapem w rolniczym kalendarzu. Nasze Dożynki nie mogłyby się odbyć bez wsparcia i intensywnych wielotygodniowych przygotowań i pracy wielu osób. Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególne podziękowania i wielkie uznanie kieruję do mieszkańców sołectwa Suchcice, gospodarzy tegorocznego święta, a także do wszystkich sołtysów i rad sołeckich, radnych gminy, kół gospodyń wiejskich, strażaków, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych i samorządowych i ludzi zaangażowanych w stworzenie przepięknych witaczy dożynkowych, wieńców i pięknych stoisk, które tak godnie reprezentowały nasze sołectwa.
Ogromne brawa za Waszą aktywność i pomysłowość. Dziękuję za Wasz wkład, zaangażowanie i pracę na rzecz naszej pięknej polskiej tradycji.
Wójt Gminy Goworowo Piotr Kosiorek
oraz Starostowie Dożynek Małgorzata i Artur Dobrzyccy
To Wam należą się szczególne podziękowania: Bogumiła Lewicka – Mróz, KGW: Cisk, Czernie, Pokrzywnica, Żabin, Troszyn, Kruszewo, Kobylin, Rzekuń, Goworówek, Goworowo, Sołectwo Żabin, Sołectwo Wólka Brzezińska, Fundacja Leśni Agronauci, Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie, Koło Łowieckie Kormoran, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie – filia w Ostrołęce, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, Koło Łowieckie TURZYCA, Mistrz Pszczelarstwa – Adam Karamuz, Klub Seniora ”Jesienne Kwiaty” z Goworowa, Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych ”Jesteśmy Betanią”, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrołęce, Ochotnicza Straż Pożarna w Pasiekach, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Goworowie.
Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni dla każdego rolnika. To odpoczynek i radość po ciężkiej pracy. To wyjątkowy czas i wyjątkowe spotkanie, w trakcie którego mamy okazję podziękować za dary natury.
Szanowny Wójcie gminy Goworowo, Szanowny Przewodniczący Rady Gminy, Szanowni Rolnicy, Mieszkańcy gminy i parafii, Szanowni Goście,
„Oto pachnący, wspaniały bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbiorów, które wyrastały i dojrzewały na tej ziemi. Dziękujemy za ten wymowny dar. Przepiękna polska tradycja nakazuje dzielić się chlebem. My też chcemy się podzielić tym chlebem ze wszystkimi mieszkańcami gminy i parafii Goworowo i z przybyłymi do nas gośćmi. Niech to dzielenie chlebem będzie również wyrazem tego, że stanowimy jedną wielką wspólnotę. Niech nigdy nie zabraknie chleba nikomu w naszej wsi i w naszej umiłowanej Ojczyźnie. Podziel ten chleb mądrze i sprawiedliwie, żeby na żadnym stole go nie zabrakło!” – Starości dożynkowi Państwo Małgorzata i Artur Dobrzyccy.
Ważnym wydarzeniem Dożynek było także przekazanie OSP Goworowo nowego samochodu pożarniczego, zakupionego w celu zabezpieczenia terenu gminy Goworowo przed skutkami zmian klimatu oraz wywołanymi przez nie lokalnymi klęskami żywiołowymi i katastrofami:
Szanowni Mieszkańcy gminy Goworowo,
Szanowni Goście naszej gminy,
Dożynki to odpoczynek i radość po całorocznej pracy. Przypominają, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na stoły w naszych domach trafia chleb. To także święto pozostałych grup społecznych naszej gminy. Wasza praca, zaangażowanie, kultywowanie tradycji ma wielkie znaczenie dla rozwoju swoich małych społeczności, ale też i tej wspólnej – małej ojczyzny – Goworowszczyzny.
Niech te wydarzenie „Pożegnanie lata – Dożynki” będzie wyrazem naszej wdzięczności za wieloletnią działalność pełną pasji oraz docenienia pracy każdego z nas.
Proszę przyjąć moje zaproszenie do wspólnego świętowania.
Z pozdrowieniami
Wójt Gminy Goworowo
Piotr Kosiorek

Zarówno uczniowie jak i mieszkańcy gminy Goworowo będą mogli korzystać z odnowionej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. W ramach projektu „Remont parkietu w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie” podłoga zyska nowy blask. Przeprowadzona renowacja: cyklinowanie i naprawa parkietu oraz wymalowanie boisk i lakierowanie pozwoli uzyskać powierzchnię przystosowaną do uprawiania różnych dyscyplin sportowych kolejnym pokoleniom. Projekt będzie zrealizowany w ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W sali gimnastycznej było, jest i będzie planowanych szereg aktywności sportowych i kulturalnych. Jest to jedyne miejsce wewnątrz budynku do uprawiania sportów oraz gabarytowo największe pomieszczenie do organizacji konkursów i innych wydarzeń, które pomieszczą dużą ilość osób.
Właściwie każdy z nas kocha słuchać muzyki – obojętnie czy to w domu, podczas jazdy samochodem czy spaceru. Jednakże nic nie dorównuje spojrzeniu w oczy artysty, gdy gra dla nas na żywo.

W niedzielne przedpołudnie zawita do nas wyścig kolarski TOUR de KURPIE! Przejedzie przez nasze piękne szlacheckie tereny, rozkwitające makami i chabrami.











