Gmina Goworowo

dziś jest: 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Międzynarodowy Konkurs na Ucznia Roku „Ja i moja rodzina” Edycja III 2022

Uczeń klasy 8a Yehor Bezverkhyi otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów 11-15 lat w Międzynarodowym Konkursie na Ucznia Roku, który został z organizowany z okazji IV Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej. A dlaczego Yehor? Mimo, że jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie od niedawna, to od razu dał się poznać jako chłopak o wielu talentach.

Organizatorem Konkursu była  Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych w Londynie. Ideą Konkursu jest dotarcie do jak największej liczby uczniów ze szkół w Polsce i szkół polonijnych na całym świecie, promowanie zaangażowania w życie szkolnych społeczności oraz dostrzeganie osiągnięć uczniów z różnych środowisk, krajów i kontynentów.

Wyniki zostały ogłoszone

czwartek, 19-01-2023, 22:52 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 452
Pilna zbiórka dla Ukrainy!

Samorządowcy z Rejonu Czerwonohradzkiego w Ukrainie zwrócili się do władz zaprzyjaźnionego powiatu ostrołęckiego o pomoc. Sytuacja jest krytyczna! Po niszczycielskich atakach wojsk rosyjskich, mieszkańcy rejonu są zupełnie odcięci od prądu, ogrzewania i wody! Pomóżmy im!

Strona ukraińska, poprzez Fundację charytatywną „Caritas-Sokal”, prosi o:

– świeczki,

– latarki,

– różnego rodzaju baterie,

– powerbanki,

– karimaty,

– śpiwory,

– koce,

– bieliznę termiczną dla żołnierzy,

– agregaty prądotwórcze.

Przekazane dary powinny być nowe w firmowych opakowaniach.

Rozpoczyna się zbiórka, która potrwa do 12 grudnia. Po zakończeniu zbiórki, jeszcze w grudniu, przed świętami, planowany jest transport do Ukrainy.

Miejsce zbiórki:

Urząd Gminy Goworowo pokój 22 i 14.

środa, 30-11-2022, 10:48 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 590
Kursy dla Ukraińców

Wspólnie z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim realizowany jest projekt w ramach, którego uchodźcy z Ukrainy mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach z języka polskiego (na poziomach A1, A2, B1). Oprócz zajęć z polskiego oferujemy kilka modułów językowych:
– moduł medyczny
– moduł biurowy
– moduł dla menedżerów
– moduł dla branży beauty (fryzjer, stylistka brwi i rzęs oraz paznokci)
– przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej w Polsce. 

Osoby zainteresowane mogą brać udział w kilku kursach, staramy się pomagać kompleksowo. Wszystkie kursy są sfinansowane dla osób z Ukrainy znajdujących się w Województwie Mazowieckim.

Poniższej link do ankiety. Za jego pomocą można zapisać na wyżej wymienione kursy. W ankiecie jest dokładny opis kursów dla zainteresowanych.

https://forms.gle/75SswU2m3GAEXcn27

poniedziałek, 24-10-2022, 14:52 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 890
Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska w partnerstwie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi na czas konsultacji a nawet masaż odstresowujący. 

piątek, 30-09-2022, 08:20 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 1004
Uwaga wścieklizna!

środa, 29-06-2022, 15:24 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 572
Bezpłatna pomoc psychologiczna i informacyjna dla uchodźców z Ukrainy i osób im pomagających. HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl zaprasza do korzystania z pomocy

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie oraz osoby im pomagające – np. wolontariusze i osoby goszczące uchodźców – mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Portal GrupaWsparcia.pl wraz z Fundacją ADRA Polska i Polskim Towarzystwem Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS) uruchomił HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – platformę z całodobowym czatem oraz telefonem wsparcia, na których można uzyskać wsparcie psychologiczne i informacyjne. Pomoc dostępna jest w języku ukraińskim, polskim i angielskim.

W serwisie HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl można uzyskać następującą pomoc:

  • Pierwszą pomoc psychologiczną
  • Wsparcie psychospołeczne
  • Podstawowe porady dotyczące sytuacji prawnej dla osób lub rodzin
  • Informacje dotyczące bezpiecznego zakwaterowania

Jak to działa?

piątek, 10-06-2022, 07:47 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 712
Безкоштовна психологічна і інформаційна допомога для людей з України та тих, хто бажає їм допомогти. HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl запрошує до користування з допомоги

Люди, які тікають від війни в Україні та особи, які їм допомагають, наприклад, волонтери та ті, які приймають біженців – можуть розраховувати на безкоштовну допомогу. Портал GrupaWsparcia.pl разом із Фондом ADRA Polska та Польським Товариством Логотерапії та Ноо-психосоматики (PTLiNPS) запустили HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – платформу з доступним цілодобовим чатом і телефоном підтримки, за допомогою якого можна отримати психологічну та інформаційну підтримку. Допомога ведеться українською польською та анлійською мовами.

Види допомоги, які можна отримати на: HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl

  • Перша психологічна допомога
  • Психосоціальна підтримка
  • Основні поради щодо правової ситуації для окремих осіб або сімей
  • Інформація про безпечне проживання

Як це працює?

piątek, 10-06-2022, 07:46 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 1309
Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy

środa, 11-05-2022, 10:40 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 748
Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej
W zawiązku z wybuchem wojny na Ukrainie i bardzo ciężką sytuacją, w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy, Krajowa Izba Radców Prawnych uruchomiła Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej dla osób poszkodowanych agresją rosyjską.
Centrum powstało, aby udzielać w Polsce pomocy prawnej pro bono osobom poszkodowanym przez wojnę. Działamy poprzez ogólnopolską infolinię oraz ulokowane w całym kraju punkty informacji prawnej.
Wsparcia w rozwiązywaniu problemów prawnych udzielają eksperci-wolontariusze – radcy prawni, adwokaci oraz przedstawiciele wszystkich zawodów i stowarzyszeń prawniczych, w tym prawnicy organizacji pozarządowych.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy uprzejmie o kontakt. Poniżej przesyłamy także link do naszej strony internetowej:
piątek, 06-05-2022, 10:51 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 745
Wzorowe Goworowo

Nasze logo

Lokalny portal informacyjny eostroleka.pl zamieścił informacje o wykorzystaniu Funduszu pomocowego dla uchodźców z Ukrainy. Czytamy w niej podsumowanie:

„Wojewoda mazowiecki wymienił gminy, które wzorowo wywiązują się z wypłat pomocowych dla uchodźców z Ukrainy. To gminy Goworowo i Kadzidło.

Cały artykuł z raportu Wojewody można przeczytać w tym artykule https://www.eostroleka.pl/fundusz-pomocy-dla-uchodzcow-ile-pieniedzy-trafilo-do-ostroleki,art95649.html

 

czwartek, 28-04-2022, 11:16 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 824
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011